Поїхала визволяти сина: окупанти 3 роки тримають у полоні Олену Зайцеву та її сина

Поїхала визволяти сина: окупанти 3 роки тримають у полоні Олену Зайцеву та її сина

Поїхала визволяти сина: окупанти 3 роки тримають у полоні Олену Зайцеву та її сина
Фото з відкритих джерел

Майже три роки російські окупанти утримують у полоні жителів прифронтового Верхньоторецького: Олену Зайцеву та її 21-річного сина Владислава.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Владислава Зайцева російські окупанти схопили 26 лютого 2019 року та звинуватили його "у спробі підриву залізничного мосту".

"Олена, намагаючись врятувати сина, з власної волі поїхала до так званого "МГБ ДНР". Її допитували впродовж дня, а потім заарештували за нібито "приховування злочину, скоєного сином", — написала Денісова.

Жінку доправили до "Ізоляції", де тримали її протягом двох місяців. Там їй погрожували фізичною розправою над сином, після чого жінка вимушено "зізналась у диверсійній діяльності". Після тортур в Олени відкрилась внутрішня кровотеча.

Наразі Олену та Владислава утримують в одному з СІЗО окупованого Донецька. Кровотечі у жінки не припиняються й стан її здоров'я погіршується. Олені необхідна термінова операція. Але у СІЗО окупанти забороняють передавати навіть ліки.

За інформацією Денісової, Владислав Зайцев через перенесені контузію та опіки голови потерпає від постійних головних болів. Медичну допомогу він також не отримує.

Що відомо

 • Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний.
 • Російські окупанти звинуватили громадянина України Віктора Дзицюка у "шпигунстві та організації диверсій". Вони засудили його до 16 років позбавлення волі.
 • Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги.
 • Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує.
 • Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.
 • Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.
 • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
 • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
 • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
 • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
 • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок