Українського військового окупанти засудили до 12 років за ґратами у колонії суворого режиму

Українського військового окупанти засудили до 12 років за ґратами у колонії суворого режиму

Українського військового окупанти засудили до 12 років за ґратами у колонії суворого режиму
Полонений окупантів Ігор Мирончук, фото: Людмила Денісова

Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Захищати Україну Ігор пішов у березні 2014 року. Служив у 128 окремій гірській штурмовій бригаді. Брав участь у боях за Луганський аеропорт та Дебальцеве. Під час боїв отримав два поранення та контузію. Був нагороджений орденом "За мужність третього ступеня", медалями "20 років сумлінної служби" та "Захисник вітчизни".

У полон російських окупантів чоловік потрапив 9 лютого 2019 року. Його засудили за "шпигунство та участь у терористичній організації" до 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

"Стан здоров’я Ігоря дуже тяжкий: він виснажений, сильно схуднув, після контузії психічний стан нестабільний, у стресових ситуаціях у нього трапляються нервові зриви", ー повідомила Денісова.

Замість надання медичної допомоги адміністрації колонії помістила Ігоря на місяці до карцеру.

Інформацію про стан здоров'я Ігоря родичі дізнались від Богдана Пантюшенка та Андрія Женчуса, які були у полоні разом з ним. Їх звільнили 29 грудня 2019 року.

Що відомо

 • Український громадянин Олег Таран, якого окупанти "засудили" до шести років позбавлення волі, під час катувань пережив клінічну смерть.
 • Громадянин України Сергій Куріс вже понад два роки перебуває у полоні російських окупантів. Чоловіка тримають у камері карцерного типу та не випускають на свіже повітря.
 • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
 • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олену Пех.
 • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
 • У липні 2021 року омбудсменка Людмила Денісова зверталась до Міжнародного Червоного Хреста в Україні з проханням відвідати Наталію Стаценко у СІЗО та сприяти її госпіталізації.
 • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
 • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
 • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
 • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
 • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок