Ноги почорніли від звірських знущань: Денісова розказала історію ще однієї полоненої

Ноги почорніли від звірських знущань: Денісова розказала історію ще однієї полоненої

Ноги почорніли від звірських знущань: Денісова розказала історію ще однієї полоненої
Полонена російських окупантів Марина Юрчак, фото: Людмила Денісова

Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Марина Юрчак працювала хіміком-технологом у Донецьку. Окупанти її затримали 9 листопада 2017 року дорогою на роботу.

"Рідні шукали її у лікарнях і навіть моргах. Лише за кілька тижнів вдалося з’ясувати, що Марину викрали представники так званого «"міністерства держбезпеки ОРДО". Про місце перебування Марини дізналися від іншої заручниці — Олени Лазарєвої, яку було звільнено 29 грудня 2019 року", — повідомляє Денісова.

Окупанти звинуватили жінку у "шпигунстві" та образі "перших осіб республіки". Марина від початку російської агресії писала у Twitter проте, звідки ведуться обстріли та пересування російської військової техніки.

Після затримання Марину доправили до "Ізоляції".

"Марину, як і всіх заручників, возили на допити у секретні в'язниці так званої "МГБ в ОРДО", де вибивали зізнання. Кожного разу її повертали до "Ізоляції" побитою, а одного разу вона ледь ходила — ноги почорніли від звірських знущань", — повідомляє уповноважена.

У квітні 2020 року так званий "Верховний суд ДНР" засудив Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі.

Наразі жінку тримають у Сніжнянській виправній колонії, де вона працює швачкою по 10-12 годин на добу.

Що відомо

 • Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує.
 • Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.
 • Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.
 • Український громадянин Олег Таран, якого окупанти "засудили" до шести років позбавлення волі, під час катувань пережив клінічну смерть.
 • Громадянин України Сергій Куріс вже понад два роки перебуває у полоні російських окупантів. Чоловіка тримають у камері карцерного типу та не випускають на свіже повітря.
 • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
 • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
 • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
 • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
 • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
 • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок