Поїхав на похорон батька, а потрапив у полон: Денісова розказала про долю ще одного полоненого

Поїхав на похорон батька, а потрапив у полон: Денісова розказала про долю ще одного полоненого

Поїхав на похорон батька, а потрапив у полон: Денісова розказала про долю ще одного полоненого
Полонений російських окупантів Володимир Черкас, фото: Людмила Денісова

Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Володимир Черкас був незаконно захоплений 06 вересня 2017 року в Донецьку невідомими озброєними людьми. На тимчасово окуповану територію він поїхав через смерть батька та намір вивезти хвору матір", – повідомила Денісова.

Про те, де окупанти утримують чоловіка, рідні дізнались від звільнених з полону у грудні 2019 року.

Більш як два роки Володимир перебував в "Ізоляції", де його катували та змушували працювати. Окупанти звинуватили чоловіка у "шпигунстві та диверсіях".

Наразі Володимира Черкаса окупанти тримають в ізоляторі однієї з макіївських колоній.

"Після тортур у Володимира погіршилося самопочуття – виникли проблеми з серцем, гіпертонічні кризи набули хронічного характеру", – повідомила Денісова.

Володимир Черкас не отримує необхідної медичної допомоги та позбавлений зв'язку з рідними

"У Володимира залишилося без батьківського піклування 5 дітей, троє з яких є неповнолітніми", – додала уповноважена.

Що відомо

  • Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.
  • Український громадянин Олег Таран, якого окупанти "засудили" до шести років позбавлення волі, під час катувань пережив клінічну смерть.
  • Громадянин України Сергій Куріс вже понад два роки перебуває у полоні російських окупантів. Чоловіка тримають у камері карцерного типу та не випускають на свіже повітря.
  • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
  • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
  • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок