Полонена у в'язниці окупантів Олена Пєх знаходиться у критичному стані ー Денісова

Полонена у в'язниці окупантів Олена Пєх знаходиться у критичному стані ー Денісова

Полонена у в'язниці окупантів Олена Пєх знаходиться у критичному стані ー Денісова
Facebook

Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані, який пов'язаний з тривалими тортурами. Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

"Олену було затримано у серпні 2018 року у Горлівці. Три місяці її тримали на гауптвахті однієї з військових частин Донецька, де катували електрострумом, душили пакетом, вкручували в коліна шурупи, імітували розстріл і вимагали зізнання в "держзраді", ー розповіла Людмила Денісова.

Людмила Денісова додала, що 27 березня 2020 року Олену було засуджено до 13 років ув'язнення за звинуваченням у так званій "державній зраді".

За словами Людмили Денісової, після тортур в Олени Пєх розвинувся артроз колінних та кульшових суглобів з порушенням функцій 2-3 ступеня, варикозне розширення вен, хронічний тромбофлебіт, який може призвести до та гангрени. Вона не може пересуватися без палички та страждає на тяжку форму епілепсії. Також жінка має тяжку стенокардію та порушення зору.

Що відомо

  • Олена Пєх викладала у школі німецьку, російську мову та літературу, працювала у Горлівському художньому музеї на посаді старшого наукового співробітника, проводила екскурсії, писала наукові статті, брала участь у конференціях.
  • У серпні 2014 року жінка виїхала до Одеси, де займалася перекладами. Згодом була змушена повернутися в ОРДО, у Дебальцеве, де доглядала хвору на інсульт маму.

Читайте також: У полоні окупантів знаходяться 40 українських військових ー Денісова

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок