У полоні російських окупантів знаходяться 30 жінок – Денісова

У полоні російських окупантів знаходяться 30 жінок – Денісова

У полоні російських окупантів знаходяться 30 жінок – Денісова
Вчителька Наталія Шило, яка знаходиться у полоні, фото: Людмила Денісова

Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її інформацією, полонених катують.

Також Денісова повідомила про долю вчительки фізики Наталії Шило, яка вже пів року знаходиться у полоні на окупованій території Донеччини. Жінку звинувачують у нібито "шпигунстві на користь України".

Наталію Шило окупанти затримали 5 червня 2021 року в окупованій Горлівці, коли вона поїхала відвідати свою матір.

"Лише через 30 днів після затримання рідним вчительки дозволили передати їй одяг та продукти. Наразі вона перебуває у СІЗО-5 м. Донецька", – повідомила Денісова.

Наталія Шило до початку російсько-української війни жила у Горлівці. Після окупації жінка виїхала до Харкова, де працювала у школі та стала лауреаткою міського конкурсу "Учитель року – 2018". Пізніше вона переїхала до Києва.

За інформацією Благодійного фонду "Право на захист", з 2014 року у полоні російських окупантів перебували 3 360 громадян України. Саме таку кількість полонених змогли розшукати та звільнити правоохоронці.

Що відомо

  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок