В яких умовах перебувають українські полонені у в'язницях окупантів

В яких умовах перебувають українські полонені у в'язницях окупантів

В яких умовах перебувають українські полонені у в'язницях окупантів
Фото: mva.gov.ua / Facebook

Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Про це Суспільному повідомила дружина українського полоненого так званої "ДНР" Тетяна Матюшенко.

За її словами, окупанти не передають ув'язненим ліки, які приносять родичі.

"Мій чоловік зараз хворіє, у нього температура та кашель. Кілька днів тому він дзвонив моїй мамі, яка знаходиться на непідконтрольній території, та розказав, що ліки йому приносить раз на день по одній пігулці. І це не ті противірусні препарати, які я передавала", — розказала Тетяна Матюшенко.

За її словами на окупованих територіях склалась гуманітарна катастрофа через різке поширення коронавірусу. У колоніях не має тестів на виявлення коронавірусу, немає ліків та медичної допомоги.

"Практично кожен, хто знаходиться у 32 Макіївській колонії, практично всі хлопці хворіють", — розказала Матюшенко.

Чоловік Тетяни Валерій Матюшенко перебуває у полоні з липня 2017 року. Окупанти звинувачують його у допомозі й українським військовим та засудили до 10 років ув'язнення. Наразі він знаходиться у 32 колонії Макіївки, а до цього перебував в "Ізоляції".

За словами жінки, українських полонених тримають у гірших умовах ніж тих, хто відбуває покарання за вбивство.

"Ті хто сидить там за вбивство мають довгострокові побачення. Наші хлопці позбавлені навіть цього. Вони живуть у бараці площею 6 на 12 метрів, їх там знаходиться 54 людини", — розказала Тетяна.

Барак у якому тримають полонених, родичі відбудовували власним коштом. Вони передавали гроші на встановлення вікон та інших комунікацій.

"Зараз їх планують перевести в інший барак, де немає ні вікон, ні водоводу, ні дверей. Там буде лише одна буржуйка, для якої ми самі маємо закупити вугілля та дрова", — додала Матюшенко.

Що відомо

  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів
  • На окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму незаконно утримують у полоні 280 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців.
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.
  • На окупованих територіях зростає кількість хворих на COVID-19
  • У так званій "ДНР" ситуація із захворюваністю на COVID-19, попри вакцинацію "Супутником V", наближається до критичної

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок