Рада посилила відповідальність за домашнє насильство

Рада посилила відповідальність за домашнє насильство

Рада посилила відповідальність за домашнє насильство
. pixabay.com

Верховна рада під час засідання 1 липня прийняла за законопроєкт №3908-1 про внесення змін до кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. За відповідний законопроєкт проголосували 336 народних депутатів.

Як повідомляє пресслужба ВР, закон спрямований на "удосконалення правового регулювання притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування".

Також він має сприяти реалізації прав постраждалих на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди.

Читайте також: Майже кожен четвертий український чоловік зазнавав насилля на вулиці — Amnesty International

Згідно із пояснювальною запискою, законом пропонується, що за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі військовослужбовці та військовозобов'язані несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.

Збільшуються строки притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства до 6 місяців з дня виявлення правопорушення.

Законом передбачається застосування нового альтернативного виду адміністративного стягнення за вчинення зазначених правопорушень – суспільно корисних робіт (від 120 до 240 годин – при першому порушенні протягом року та від 240 до 360 годин – при повторному порушені протягом року), і також збільшення строку адміністративного арешту до 10 діб (зараз сім діб).

Також нарахована заробітна плата за виконання кривдником суспільно-корисних робіт перераховується постраждалій особі.

Читайте також: Кількість випадків домашнього насилля у період карантину залишається високою - експертка

Нацполіція може затримувати особу у разі вчинення домашнього насильства.

Також виключається обов'язкова присутність особи, яка притягується до адмінвідповідальності за вчинення домашнього насильства, у разі винесення термінового заборонного припису під час розгляду справи судом.

"Прийняття цього законопроєкту сприятиме реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, якою визначено, що сторони вживають необхідних законодавчих або інших заходів для забезпечення покарання ефективними, пропорційними та переконливими санкціями за вчинення правопорушень", – йдеться у пояснювальній записці.

Що відомо

  • У лютому Рада зробила крок до посилення відповідальності за домашнє насильство.
  • Наприкінці травня Київрада затвердила програму протидії домашньому насильству до 2024 року.
  • Міністерство соціальної політики надасть 274 мільйони гривень на створення спеціалізованих служб підтримки для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляла, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисячі правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку 2020 року.
  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок