В Україні зареєстрували понад 2,7 тисячі випадків домашнього насильства за рік

В Україні зареєстрували понад 2,7 тисячі випадків домашнього насильства за рік

В Україні зареєстрували понад 2,7 тисячі випадків домашнього насильства за рік
Unsplash

Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляє, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисяч правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку поточного року.

"Гендерно обумовлене насильство набуває загрозливих масштабів. Упродовж поточного року за статтею домашнє насильство (ст. 126-1 КК України) зареєстровано понад 2,7 тисяч правопорушень, минулого року – 1,5 тисячі. У 2020 році 1,7 тисячі проваджень направлено до суду з обвинувальними актами проти 758 торік", — повідомила Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, каталізатором цього явища стала також і пандемія COVID-19.

"Унаслідок зростання безробіття, самоізоляції та з інших причин рівень домашнього насильства в країні зріс і проблема нагально потребує вирішення", — написала генпрокурорка.

Читайте також: Він, вона і карантин. Як вимушена ізоляція вплинула на домашнє насильство в Україні

Вона підкреслила, що Україна має нарешті ратифікувати Стамбульську Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Що відомо

  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству. Директорка представництва міжнародної організації "Право на здоров’я" в Україні Галина Скіпальська каже, що цим указом передбачено повноцінний запуск національнього кол-центру з питань протидії домашньому насильству.
На початок