Депутати Київської міської ради ухвалили міську цільову програму "Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки".
Про це повідомляє пресслужба Київради.
За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, дана програма запроваджується з метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи із запобігання та протидії домашньому насильству в місті Києві.
"Насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини від якої страждають найбільш вразливі категорії громадян. Найчастіше, це – жінки та діти, які перебувають у стані матеріальної чи психологічної залежності. Проте останнім часом, ми все частіше фіксуємо звернення і від чоловіків, які потерпають від різного роду насильства. Зараз постраждалі від домашнього насильства можуть звертатися на гарячу телефонну лінію 15-00, де отримають кваліфіковану допомогу психолога", – наголосила Марина Порошенко.
Серед іншого, програма передбачає:
- створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що працюватимуть спільно з поліцією та надаватимуть постраждалим комплексну соціально-психологічну допомогу;
- створення ще одного притулку для постраждалих; створення Денного центру на Лівому березі, який буде надавати консультативну, психологічну та юридичну допомогу та інші послуги;
- створення програм психологічної реабілітації та соціальної адаптації до повноцінного соціального життя. Зокрема, навчальні курси як можливість отримання нової професії;
- затвердження плану спільних дій усіх відповідальних структур для запобігання та протидії домашньому насильству;
- постійне навчання та підвищення рівня професійності соціальних працівників, психологів.
На виконання програми орієнтовно потрібно 155 млн гривень на період 2022-2024 рр. Для її реалізації залучатимуть не тільки бюджетні кошти, а й кошти міжнародних організацій, громадських організацій, соціально відповідального бізнесу.
Що відомо
- Міністерство соціальної політики надасть 274 мільйони гривень на створення спеціалізованих служб підтримки для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
- 3 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за домашнє насильство.
- Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляла, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисячі правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку 2020 року.
- Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.
- У Києві лише у новорічні свята 2021 року було зафіксовано понад 700 звернень через домашнє насилля.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!