Київрада затвердила програму протидії домашньому насильству до 2024 року

Київрада затвердила програму протидії домашньому насильству до 2024 року

Київрада затвердила програму протидії домашньому насильству до 2024 року
УНІАН

Депутати Київської міської ради ухвалили міську цільову програму "Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки".

Про це повідомляє пресслужба Київради.

За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, дана програма запроваджується з метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи із запобігання та протидії домашньому насильству в місті Києві.

"Насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини від якої страждають найбільш вразливі категорії громадян. Найчастіше, це – жінки та діти, які перебувають у стані матеріальної чи психологічної залежності. Проте останнім часом, ми все частіше фіксуємо звернення і від чоловіків, які потерпають від різного роду насильства. Зараз постраждалі від домашнього насильства можуть звертатися на гарячу телефонну лінію 15-00, де отримають кваліфіковану допомогу психолога", – наголосила Марина Порошенко.

Серед іншого, програма передбачає:

  • створення мобільних  бригад соціально-психологічної допомоги,  що працюватимуть спільно з поліцією  та надаватимуть постраждалим комплексну  соціально-психологічну допомогу;  
  • створення ще  одного притулку для постраждалих; створення Денного  центру на Лівому березі, який буде  надавати консультативну, психологічну  та юридичну допомогу та інші послуги;
  • створення програм  психологічної реабілітації та соціальної  адаптації до повноцінного соціального  життя. Зокрема, навчальні курси як  можливість отримання нової професії;
  • затвердження  плану спільних дій усіх відповідальних  структур для запобігання та протидії  домашньому насильству;  
  • постійне навчання  та підвищення рівня професійності  соціальних працівників, психологів.

На виконання програми орієнтовно потрібно 155 млн гривень на період 2022-2024 рр. Для її реалізації залучатимуть не тільки бюджетні кошти, а й кошти міжнародних організацій, громадських організацій, соціально відповідального бізнесу.

Що відомо

  • Міністерство соціальної політики надасть 274 мільйони гривень на створення спеціалізованих служб підтримки для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
  • 3 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за домашнє насильство.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляла, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисячі правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку 2020 року.
  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.
  • У Києві лише у новорічні свята 2021 року було зафіксовано понад 700 звернень через домашнє насилля.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок