Майже кожен четвертий український чоловік зазнавав насилля на вулиці — Amnesty International

Майже кожен четвертий український чоловік зазнавав насилля на вулиці — Amnesty International

Опитування
Майже кожен четвертий український чоловік зазнавав насилля на вулиці — Amnesty International
УНІАН

Майже кожен четвертий дорослий чоловік в Україні зазнавав на вулиці фізичного насилля.

Про це свідчать результати соціологічного опитування "Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків", проведеного Amnesty International у квітні — травні 2021 року.

"Результати підтвердили нашу гіпотезу, що українські чоловіки на всіх етапах свого життя зазнають різних форм насильства, найчастіше з боку інших чоловіків, але переважно замовчують ці випадки. Тому нині надзвичайно важливо ініціювати системні зміни на рівні держави й залучити до них чоловіків, щоб зруйнувати табу і навчити постраждалих не мовчати", — зазначила директорка Amnesty International Оксана Покальчук.

Так, згідно з результатами опитування, 78% чоловіків вбачають найбільшу загрозу фізичного насильства саме з боку інших чоловіків, 9% уважають найбільш потенційними агресорками жінок, вказуючи на знайомих та представниць кримінальних груп.

"Ті, хто пережили фізичне насильство після 16 років, уточнили, що найчастіше його вчиняли дорослі чоловіки (52%) і підлітки (32%)", — відзначили в організації.

Серед тих, хто чинили домашнє насильство щодо хлопців, респонденти найчастіше називали батька, вітчима, партнера матері (45% із тих, хто стикалися з насильством до 16 років) або матір, мачуху, партнерку батька (32%)

Водночас організація визначила, що більшість українських чоловіків схильні замовчувати випадки насильства незалежно від віку й середовища: близько 80 % респондентів, які стикалися з домашнім насильством у дитинстві або в зрілому віці, не зверталися по допомогу. Так само замовчували проблему ті, хто пережили булінг або побої у школі (79%), чи вуличні тілесні ушкодження в дитинстві і юності (74%). Однак 29% жертв вуличного насилля у дорослому віці все ж повідомляли про інциденти.

"Одна з причин, чому чоловіки не схильні звертатися по допомогу, — те, що вони не завжди розпізнають ці ситуації як насильство. Менше як половина опитаних (48 %) визнає заборону спілкуватися з друзями як психологічне насильство, а незаконне обмеження пересування — як фізичне", — пояснили в Amnesty International.

Так, тільки 25 % учасників опитування повідомили, що потерпали від домашнього насильства у дитинстві і юності.

"Проте коли респондентам наводили приклади конкретних ситуацій, як-от ляпаси або погрози, кількість ствердних відповідей була суттєво вищою. Зокрема, про досвід, коли члени родини давали ляпаси чи били ременем, розповіли 65% опитаних", — відзначається у дослідженні.

Опитування "Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків"  проводилося дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Amnesty International в Україні. Анкетування відбувалося у період 17.04-08.05.2021, було опитано 2016 респондентів чоловічої статі віком від 18 років і старше. Опитана вибірка відповідає розподілу дорослого чоловічого населення України (за винятком непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та Криму) за віком, макрорегіонами та розміром населеного пункту відповідно до даних Державної служби статистики станом на 1.01.2020. Опитування не має на меті порівняння досвідів чоловіків і жінок або применшення проблеми насильства щодо жінок, які частіше є постраждалими від домашнього і сексуального насильства. Це дослідження покликане зняти табу з теми насильства на різних етапах соціалізації чоловіків, яке вони зазнають, переважно, від інших чоловіків.

Що відомо

  • Польська католицька церква повідомила про 369 випадків сексуального насилля над дітьми, скоєного духовенством.
  • З початку 2021 року правоохоронці зареєстрували понад тисячу проваджень за фактами домашнього насилля.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок