Прання одягу призводить до забруднення океану – вчені

Прання одягу призводить до забруднення океану – вчені

Прання одягу призводить до забруднення океану – вчені
. unsplash.com

Канадські вчені з’ясували, що арктичні води повсюдно забруднені мікропластиковими поліефірними волокнами, які шкодять морському життю. На думку науковців, вони утворюються під час прання синтетичного одягу мешканцями Європи та Північної Америки.

Над науковою працею, оприлюдненою в журналі Nature, працювала група дослідників із канадської Асоціації збереження океану та Департаменту рибного господарства та океанів Канади при Інституті океанічних наук. Їм вдалося знайти мікропластик у 96 із 97 проб морської води, взятих у полярному регіоні.

Понад 92% мікропластику виявились волокнами, а 73% з них були зроблені з поліестеру та були такої ж ширини й кольору, що й ті, які використовуються в одязі. Більшість зразків була взята з глибини 3-8 метрів під поверхнею, де харчується велика частина морських мешканців.

Науковцям вдалося виявити сліди мікропластику навіть на Північному полюсі. Як констатує The Guardian, з урахуванням того, що раніше мікропластик знаходили у Маріанській западині та на вершині Евересту, людству вдалося забруднити всю планету.

Читайте також: Як люди можуть запобігти природним катастрофам. Розповідає експертка

При цьому вчені виявили вищу концентрацію волокон мікропластику ближче до Атлантики, з якої в Арктику надходить більше води, ніж із Тихого океану. Також вони знайшли в Атлантичному океані довші та менш зруйновані волокна.

"Ми спостерігаємо переважання атлантичної сировини, а це означає, що джерела текстильних волокон у Північній Атлантиці з Європи та Північної Америки, ймовірно, сприятимуть забрудненню Північного Льодовитого океану", – сказав Пітер Росс Асоціації збереження океану.

Мікропластик у природному середовищі шкодить тваринам, які споживають його, приймаючи за їжу. Люди також постійно отримують його з їжею, водою та вдихають із повітрям. При цьому вплив мікропластику на людське здоров’я поки що не відомий.

У дослідженні зазначається, що забруднення арктичних вод має особливе значення для корінних народів півночі, зокрема, інуїтів, які мешкають у приполярному регіоні та значною мірою споживають морську їжу.

Що відомо

  • Науковці з Китаю з'ясували, що 29% викиднів у Південній Азії пов'язані з брудним повітрям.
  • Учені з Вашингтонського університету, що у штаті Міссурі (США), з'ясували, що куріння жінками канабісу під час вагітності може посилювати психотичну поведінку у дітей.
  • Італійські дослідники вперше виявили мікропластик в людській плаценті.
  • В індійському місті Лакхнау (штат Уттар-Прадеш) чоловік на ім'я Ашутош Сінгх протестував проти неправильної утилізації сміття за допомогою переносного грилю для барбекю.
  • Дослідники з Університету Іллінойсу (США) з'ясували, що кліматична криза з часом викличе майже повсюдне зниження вологості у міських регіонах світу. Водночас висадка дерев у містах може пом'якшити підвищення температури.
  • Біля української станції в Антарктиді відколовся льодовик розміром з семиповерхівку.

На початок