Учені пояснили, чому не варто курити канабіс під час вагітності

Учені пояснили, чому не варто курити канабіс під час вагітності

Учені пояснили, чому не варто курити канабіс під час вагітності
. Ілюстративне фото: pixabay

Науковці з Вашингтонського університету, що у штаті Міссурі (США), з'ясували, що куріння жінками канабісу під час вагітності може посилювати психотичну поведінку у дітей.

Відповідне дослідження було опубліковане у журналі JAMA Psychiatry 23 серпня. Згідно з ним, учені проаналізували дані 11 489 дітей, за якими спостерігали в рамках дослідження когнітивного розвитку мозку у віці приблизно 9 років.

Відповідно до зізнань матерів, 655 з цих дітей зазнали впливу канабісу в утробі. У порівнянні з 10 834 дітьми, які не піддавалися впливу, вони мали більше шансів мати психотичну поведінку, соціальні проблеми, проблеми зі сном, а також слабші когнітивні здібності.

Дослідження показало, що якщо жінка продовжувала вживати після того, як виявила, що вагітна, негативні ефекти були більш вираженими.

Як пише CNN, вживання канабісу вагітними жінками в останні десятиліття зростає в США та інших країнах, наприклад, у Канаді. Проведений серед понад 450 тисяч вагітних американських жінок у віці від 12 до 44 років аналіз Національного інституту з боротьби зі зловживанням наркотиками показав, що вживання канабісу більш ніж подвоїлося з 2002 по 2017 рік.

Зокрема з'ясувалося, що більшість марихуани вживалася протягом перших трьох місяців вагітності, переважно, у розважальних, а не медичних цілях. Водночас перший триместр може бути одним з найчутливіших періодів для мозку плоду, коли він найбільш схильний до пошкоджень. З'єднання марихуани не лише потрапляють до мозку плоду з кровотоку матері, але і можуть вплинути на мозок дитини.

Крім того, попередні дослідження виявляли рецептори канабісу в мозку тварин вже на п'яти і шести тижнях гестаційного віку. Згідно з даними Центрів США з контролю і профілактики захворювань, минулі дослідження показали, що вживання марихуани під час вагітності пов'язано із низькою масою тіла дитини при народженні, імпульсивністю, гіперактивністю, проблемами уваги й іншими когнітивними та поведінковими проблемами у дітей. Також дослідження демонстрували, що у жінок, які вживали канабіс під час вагітності, вірогідність народження дитини з аутизмом у 1,5 рази вище.

Експерти кажуть, що будь-яка жінка, яка вживає канабіс і виявила, що вона вагітна, повинна негайно обговорити її вживання зі своїми лікарями.

Що відомо

  • Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).
  • Європейські науковці заявили про нездатність канабісу полегшувати біль при онкологічних захворюваннях, незважаючи на велику кількість попередніх досліджень, які доводили його ефективність.
  • Команда науковців з Університету Кардіффа відкрила метод "налаштування" імунної системи людини проти ракових клітин.
  • Раніше дослідження, опубліковане в науковому журналі JAMA Psychiatry, показало, що канабідіол — хімічна сполука, виявлена в канабісі, — може бути ідеальним препаратом проти психозу.
  • В Україні петиція про легалізацію марихуани набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті Верховної ради.
На початок