На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", від льодовика Woozle Hill відколовся край криги, розміром з семиповерховий дім.
Як повідомили в Національному антарктичному науковому центрі, за словами полярників, в цьому районі відкол такого масштабу стався вперше. Висота відколотої частини становить приблизно 20 метрів — майже як 7-поверховий будинок, а ширина — 5 м.

Дослідники зазначили, що тріщина в місці відколу була вже давно, тому науковці постійно спостерігали за льодовиком. Факт відколу був виявлений під час виїзду на зодіаку в акваторію станції 29 грудня 2020 року.
Вивчення природної криги в Антарктиді – один з постійних напрямів досліджень українських полярників. Вчені спостерігають за тим, як змінюються льодовики: тануть чи навпаки приростають, з якою швидкістю це відбувається, як утворюються тріщини, куди рухається крига тощо. Ці дослідження є важливими, адже льодовики, як і, приміром, пінгвіни чи щучник, "розповідають" про зміни клімату в усьому світі.
Що відомо
- Директор НАНЦ розповів про вплив глобального потепління на пінгвінів в Антарктиді. За його словами, на день Святого Миколая біля української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді народилися перші в цьому сезоні пінгвінятка дженту. Цей вид ще кілька років тому населяв зовсім інші антарктичні регіони. Утім, внаслідок глобального потепління популяція пінгвінів змінила свій ареал та витіснила холодолюбні види на території, де ще зберігся арктичний мороз.