Комітет соцполітики рекомендував доопрацювати законопроєкт про мобілізацію: вказали на недоліки

Комітет соцполітики рекомендував доопрацювати законопроєкт про мобілізацію: вказали на недоліки

Комітет соцполітики рекомендував доопрацювати законопроєкт про мобілізацію: вказали на недоліки
Верховна рада України. Фото: Детектор Медіа

Комітет Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів закликав доопрацювати законопроєкт про мобілізацію, запропонований урядом.

Про це повідомив перший заступник голови підкомітету Михайло Цимбалюк у коментарі кореспондентці Суспільного.

"Найбільше було зауважень стосовно електронних повісток чи повісток електронною поштою", — зазначив народний депутат.

За словами парламентаря, називалися корупційні ризики, що стосуються керівництва ТЦК, які у випадку неявки мають право накладати обмеження на соціальні послуги, на керування транспортним засобом, на володіння майном і банківськими картками.

"Також ми вимагали конкретики, що стосується строковиків, їхньої демобілізації. І на основі цієї дискусії ухвалено рішення підготувати це окремим законопроєктом. Найближчими днями його зареєструємо і будемо просити всіх керівників фракцій і груп його підписати щодо негайної демобілізації всіх строковиків. Думаємо, що це пройде окремим законопроєктом", — вказав Цимбалюк.

Нардеп розповів, що керівництво Міноборони не змогло пояснити комітету, скільки потрібно додаткового фінансування.

"І заступник міністра фінансів Денис Улютін заявив, що у них немає таких розрахунків, а це вже перешкодою, щоб ухвалювати будь-який законопроєкт без фінансово-економічного обґрунтування", — пояснив парламентар.

Цимбалюк підкреслив, окрім цього, були й зауваження і допрацювання щодо броні викладачів ВНЗ, бо нинішня норма, запропонована Кабінетом міністрів, стосується тільки викладачів, які мають науковий ступінь або звання, а інші не мають права на броню.

"Ну і дискусії, кого демобілізувати з силовиків, обговорювалися поліцейські, БЕБ, податківці та інші. На що Міністерство оборони сказало, що вони це зроблять окремою постановою Кабміну. Тобто хочуть делегувати їм повноваження. Вважаємо, що це має бути в тілі законопроєкту", — продовжив нардеп.

Парламентар додав: "Через це вважаємо, що це найкращий варіант, аби не повертати на допрацювання уряду, а на основі Комітету нацбезпеки, оборони й розвідки зробити єдиний законопроєкт, враховуючи пропозиції альтернативних законопроєктів".

Раніше уряд вніс до парламенту законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

24 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров заявив, що найближчими днями у Верховній раді буде зареєстрований законопроєкт щодо мобілізації та служби у Силах оборони загалом.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.

На початок