Після заяв Путіна Білий дім закликає Конгрес США не зволікати з допомогою Україні

Після заяв Путіна Білий дім закликає Конгрес США не зволікати з допомогою Україні

Після заяв Путіна Білий дім закликає Конгрес США не зволікати з допомогою Україні
Фото: AP

Після заяви президента РФ Володимира Путіна, що мир буде тоді, коли Росія "досягнемо своїх цілей" в Україні, координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес США ухвалити рішення про допомогу Україні.

Про це він сказав на брифінгу.

"Сьогодні Володимир Путін у своїй щорічній пресконференції підтвердив свою мету — захопити Україну та підкорити її людей. За 20 місяців від початку цього брутального та варварського вторгнення, Путін сказав сьогодні, що мир буде, цитую: "Лише після досягнення цілей". Ми всі знаємо, що це означає. Але я сподіваюсь, що ті республіканці у Палаті представників, які 4 місяці тримають в заручниках критичну допомогу для України, почули послання Путіна", — сказав він.

Кірбі закликав парламентарів не збиратися додому на свята ухвалять допомогу Україні.

"Поки українці прямують просто до бою, вони стикаються з більшими обстрілами, більшими атаками з повітря, більшою кількістю темних та холодних ночей. Лише за останні 24 години ми бачили додаткові удари Росії по обʼєктах критичної інфраструктури, вони стикаються з більшою кількістю смертей та руйнувань — своїх родин та своєї Батьківщини, вони потребують нашої допомоги. І вони потребують її просто зараз", — наголосив координатор РНБ США.

Він закликав законодавців подумати про інтерес США у наданні допомоги Україні.

"Те, що відбувається в Україні, не відбувається лише щодо України. Це — не зовнішня війна. Путін випробовує міжнародний порядок, який ми побудували, він випробовує Статут ООН, він випробовує саме поняття суверенності, він випробовує демократію. Росія робить спроби змінити міжнародний порядок, щоб створити світ, сприятливий для її високо персоналізованого і репресивного типу автократії", — наголосив Кірбі.

Водночас представник Білого дому відмовився коментувати рішення ЄС про початок переговорів про вступ України. Він зазначив, що США сфокусовані на тому, щоб бути певними, що Україна має все, чого потребує, "особливо у ці складні зимові місяці".

"Також, лише минулого тижня ми мали конференцію, ми працюємо, щоб у довгостроковій перспективі Україна мала розвинену і стійкішу оборонну промисловість і оборонно-промислову базу, таку, якою є оборонно-промислова база США та деяких наших європейських партнерів", — сказав Кірбі.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок