Пресконференція Путіна вперше за два роки: у російського президента спитали, коли настане мир з Україною

Пресконференція Путіна вперше за два роки: у російського президента спитали, коли настане мир з Україною

Путін пресконференція кремль росія
Фото: AP

Президент Росії Володимир Путін проводить "пряму лінію" питань-відповідей від громадян РФ та пресконференцію із журналістами. Зокрема, його запитали, коли закінчиться війна з Україною.

Виступ "Підсумки року з Володимиром Путіним" транслюють російські прокремлівські та опозиційні канали, зокрема "ТАСС" і "Дождь".

Востаннє обидва заходи — "пряма лінія" та пресконференція" — проходили у 2021 році, у 2022-му, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, їх було вирішено не проводити.

Насамперед він сказав, що снування Росії без суверенітету неможливе, тому головне його зміцнення, "обороноздатності, безпеки, забезпечення прав, свобод громадян країни, розвиток нашої політичної системи, парламентаризму".

Війна та мобілізація

Одним із перших питань, які поставили російському лідеру, було про те, коли закінчиться війна в Україні.

"Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей. Вони не змінюються. Я нагадаю, про що ми говорили — про денацифікацію і демілітаризацію України, її нейтральний статус. Україна сьогодні майже жодних озброєнь уже не виробляє, все їм привозять «на халяву», але ця халява закінчується", — відповів Путін.

Він також сказав, що Одеса — "російське місто", а південний схід України "завжди був проросійським".

Запитали в нього також, чи можлива в Росії друга хвиля мобілізації. Президент сказав, що зараз у цьому нема потреби.

"Було багато іронії з цього приводу, приліпили їм назву «мобіки». Відмінно воюють хлопці, 14 героїв Росії, не кажучи про інші ордени. Зараз 244 тисячі перебувають у зоні бойових дій", – сказав Путін.

Наразі 486 тисяч людей, за словами Путіна, добровільно уклали контракти на проходження військової служби.

Економіка

Щодо російської економіки, Путін сказав, що "запас міцності у російської економіки достатній, щоб іти вперед". Зростання економіки на кінець року буде 3,5%.

Путін, однак, сказав, що рубль слабне відносно світових валют — долара та Євро.

Він, крім того, назвав безпрецедентним рівень співпраці Росії з Китаєм. ️Президент Росії очікує, що товарообіг з Китаєм цього року зросте на 30% до $220-230 млрд.

Те, що американський журналіст The Wall Street Journal Еван Гершкович перебуває під вартою "без суду і слідства", Путін називає некоректним формулюванням. За його словами, Росія контактує зі США щодо обміну ув'язненими.

На початок