Коли Україна матиме найсильнішу позицію на полі бою, тоді настане час для переговорів з РФ — Держдеп

Коли Україна матиме найсильнішу позицію на полі бою, тоді настане час для переговорів з РФ — Держдеп

Ексклюзивно
Держдеп США
. Фото: AP

Лише Україна може диктувати умови на переговорах про закінчення війни, а США з партнерами допомагають Україні захищатися, щоб мати найсильнішу позицію на полі бою і на переговорах. Про це у коментарі Суспільному сказала представниця Держдепу Андреа Калан.

"Виключно Україна може вирішувати, коли, яким чином та за якими умовами покласти край цій війні. І буде час, коли треба буде сидіти за дипломатичним столом та вести переговори. Але знову-таки Україна, український уряд вирішуватиме, коли настане момент це робити", — сказала вона.

А до того моменту, за словами Калан, позиція США та всіх партнерів — допомагати Україні захищати себе, щоб зайняти найсильнішу позицію на полі бою.

"США хочуть, наші партнери НАТО хочуть, щоб Україна могла захищати свою територію успішно. Коли Україна має гарну позицію на полі бою, тоді настане час для переговорів і Україна зможе диктувати свої умови", — сказала представниця Держдепу.

Відповідаючи на питання про постачання Україні літаків F16 вона зазначила, що США з партнерами працюють над тим, щоб надати допомогу, яку "можна передати Україні зараз, щоб Україна могла зайняти хорошу, сильну позицію на полі бою".

Калан нагадала про новий пакет військової допомоги США Україні.

"Ми зараз фокусуємося на тому, чим можна допомогти Україні зараз. Не лише захищати свою територію, але і готуватися до контрнаступу, щоб Україна змогла звільнити свої території. Ми дивимося на те, що можемо передати, бо ми бачимо, що напевно буде новий наступ з боку РФ. І потрібно, щоб Україна була готова саме зараз боротися з російською агресією", — сказала вона.

Що відомо про позицію України і Заходу щодо переговорів з РФ

30 вересня 2022 року Путін видав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями". 4 жовтня, Рада Федерації одноголосно ратифікувала "договори" про входження "ДНР", "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей до складу Росії.

Після цього Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що переговори з Росією можливі, коли територіальна цілісність України буде відновлена в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року.

У листопаді WP повідомила, що адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Україні та Росії доведеться сісти за стіл переговорів, однак переконаний, що це має статись у момент, який обере Україна.

1 лютого 2023 року президент Австрії Александр Ван дер Беллен заявив, що Відень міг би бути місцем мирних переговорів між Україною та Росією, але наразі передумов для таких перемовин немає.

Читайте також

Зеленський у Польщі, ООН продовжить розслідувати злочини росіян, США надають боєприпаси. 406 день війни. Онлайн

На початок