Рада Федерації ратифікувала "договори" про "приєднання" тимчасово окупованих територій України до Росії

Рада Федерації ратифікувала "договори" про "приєднання" тимчасово окупованих територій України до Росії

Важливо
Рада Федерації ратифікувала "договори" про "приєднання" тимчасово окупованих територій України до Росії
. Голосування на псевдореферендумі. Луганськ, 27 вересня 2022. Фото: АР

У Росії Рада Федерації одноголосно ратифікувала "договори" про входження "ДНР", "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей до складу Росії. Про це пишуть "РИА Новости".

“Після схвалення Ради Федерації закон вважається прийнятим і буде відправлений на підпис президенту. У вересні 2023 року на приєднаних територіях мають пройти місцеві вибори. Також в цих областях грошова одиниця буде замінена на рубль. А протягом перехідного періоду, який триватиме 4 роки, відбудеться повна адаптація нових суб’єктів РФ відповідно до законів РФ”, — заявив член Ради Федерації Олексій Клішас.

Напередодні, 3 жовтня, Держдума Російської Федерації ратифікувала "договір" про "приєднання" до Росії тимчасово окупованих територій України — так званих "ДНР" і "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей.

Того ж дня депутат Держдуми Павло Крашенінніков заявив, що "кордони "ЛНР" і "ДНР" будуть визначатися відповідно з конституціями "ДНР/ЛНР" на день прийняття суб’єктів до складу РФ".

"Межі території Запорізької область визначаються адміністративними межами Запорізької області, які існують на день прийняття області до РФ. Що стосується Херсонської області, то її кордони визначаються адміністративними межами області до яких були включені Олександрівський і Снігурівський муніципальні округи, а також Снігурівський район Миколаївської області", — додав Крашенінніков.

30 вересня президент РФ Володимир Путін виступив у Кремлі за підсумками фейкових "референдумів" у самопроголошених "ДНР", "ЛНР" та на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Після цього він підписав так звані "договори" про "приєднання" цих територій до складу РФ із так званими "представниками" окупаційної влади на цих територіях.

Пізніше Конституційний Суд РФ визнав ці "договори" такими, що відповідають Конституції РФ.

"Приєднання іноземної держави до складу РФ має бути оформлене голосуванням Держдуми і Ради Федерацій з прийняття відповідного конституційного закону і ратифікації міжнародного договору, а також висновку Конституційного Суду РФ про відповідність договору Основному закону", — пояснюють "РИА Новости" з посиланням на члена комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Олександра Башкіна.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.
  • На Запоріжжі людей змушували брати участь у псевдореферендумі шантажем та погрозами.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що на окупованих територіях України відбувається не "референдум", як заявляє російська сторона, а масове насильство над людьми та воєнний злочин.
  • У ЄС попередили, що за жодних умов не визнають результатів "референдумів", які Російська Федерація намагається організувати на тимчасово окупованих територіях України, а всі причетні до них будуть притягнуті до відповідальності.
  • 30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

Читайте також

"Прояв провалу вторгнення" — головне з засідання Радбезу ООН щодо "референдумів"

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

Виклик посла РФ та висилка з країни: як Захід реагує на "приєднання" українських територій до Росії

На початок