Внаслідок указу Володимира Зеленського про призов резервістів в особливий період, до лав ЗСУ призвуть 36 тисяч військовослужбовців резерву, до Національної гвардії та Державної прикордонної служби — по 5 тисяч.
Про це повідомив Юрій Максимів, військовий комісар Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки під час брифінгу 23 лютого.
За словами військового комісара, мова не йде про мобілізацію чи мобілізаційну підготовку.
"Підкреслю, що мова не йде про мобілізацію. Визначені критерії, переважно це сімейні обставини тощо, за якими під час мобілізації, про яку не йде мова, військовозобовʼязаним надається відстрочка від призову. Так само вона розповсюджується на резервістів. Виховання дітей, батько чи матір один чи одиначка, наявність дітей чи батьків непрацездатних тощо", —каже Максимів.
За словами комісара, вже зараз центри комплектування можуть відправляти людей до військових частин. Проте, нараз триває етап підготовки до їхнього прийняття. На це передбачено декілька днів. Максимів також повідомив, що завданням резервістів є прибуття до військової частини та підготовка до виконання обовʼязку з захисту держави.
"Визначена кількість резервістів, яка прибуде до ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. До ЗСУ надійдуть резервісти до 36 тисяч. Нацгвардія та прикордонники — по 5 тисяч", — повідомив військовий комісар.
Що відомо
- Президент Володимир Зеленський 22 лютого підписав указ про призов резервістів в особливий період
- 21 лютого ватажки самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" Денис Пушилін та Леонід Пасєчнік синхронно звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням визнати "Л/ДНР". Після цього президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Рішення було ухвалене після засідання Ради безпеки РФ 21 лютого.
- Обидві палати парламенту Росії на засіданні у вівторок, 22 лютого, визнали правосуб'єктність самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Рішення ухвалили одноголосно. Путін заявив, що "Л/ДНР" визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.
- Рада Федерації (верхня палата парламенту) Росії 22 лютого схвалила звернення Путіна про використання Збройних сил країни за кордоном — а саме на території самопроголошених "Л/ДНР".
- З листопада 2021 року біля кордонів України Росія стягує свої війська і техніку. За оцінками Києва і Заходу, йдеться про понад 150 тисяч військових у прикордонних російських областях, окупованому Криму і Білорусі, де тривають спільні з РФ військові навчання "Союзна рішучість-2022". Москва раніше заявляла про повернення частини військ у місця дислокації, але потім навчання, які мали завершитися 20 лютого, вирішили продовжити.
- Сполучені Штати вважають, що президент Росії Володимир Путін ухвалив принципове рішення про вторгнення в Україну і це станеться в найближчі дні. Починаючи із 17 лютого, ситуація на Донбасі загострилася: бойовики здійснюють десятки обстрілів, заявляють про провокації та диверсії з боку українських військових. Офіційний Київ усе це спростовує.
Читайте також
Загроза військового вторгнення Росії та що відбувається на Донбасі. Онлайн
"Потрібно мати бачення реінтеграції" — дипломати та правозахисники про рішення РФ щодо "Л/ДНР"
Підсумки Радбезу ООН: Україна узгоджує санкції країн проти Росії — МЗС
У "ДНР" і "ЛНР" оголосили евакуацію у РФ: що відбувається на Донбасі та що про це кажуть місцеві
Як потурбуватися про домашніх тварин в умовах ескалації. Розповідають зоозахисники
Мюнхенська безпекова конференція-2022. Головні тези про Україну
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!