В Україну прибула третя партія військової допомоги зі США

В Україну прибула третя партія військової допомоги зі США

В Україну прибула третя партія військової допомоги зі США
. facebook.com/ganna.maliar

25 січня близько 15:40 в Борисполі приземлився літак, що доставив до України третю партію безпекової допомоги зі США. Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

Розвантаження літака завершилося після шостої години вечора. Загалом США передали спецрейсом допомогу на суму у майже 200 мільйонів доларів.

Під час брифінгу в аеропорту заступник міністра оборони Ростислав Замлинський подякував США за надану допомогу та підтримку у боротьбі за відстоювання суверенітету України.

"Ми завжди відчували вашу підтримку і знаємо, що вона буде поглиблюватися, і ми з вашою допомогою будемо все більше її нарощувати", — сказав посадовець.

За його словами, спільно із партнерами Україна здатна протистояти Росії.

Наш ворог сильний, але ми знаємо, що партнери ще сильніші разом з нами і разом з українським народом", — додав він.

Своєю чергою заступниця голови Місії США в Україні Крістіна Квін заявила, що Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну.

"Наше повідомлення дуже чітке: Сполучені Штати й наші союзники та партнери перебувають на боці України" — зауважила вона.

Квін запевнила, що США працюють над тим, щоб пришвидшити надання безпекової допомоги для України. Посадовиця також нагадала про позицію президента Джозефа Байдена щодо безпекової ситуації на українському кордоні.

"Якщо будь-які російські війська перетнуть український кордон, це буде вторгненням. І за ним послідує швидка, жорстка і об’єднана реакція. Це буде Реакція і Сполучених Штатів, і наших союзників", — наголосила Крістіна Квін.

За її словами, агресія РФ проти України обернеться для російської сторони "катастрофою". Водночас Квін підкреслила, що США шукають дипломатичні шляхи розв’язання кризи.

Посадовиця зауважила, що США продовжать надавати Україні підтримку й у майбутньому.

Про прибуття вантажу також повідомила на своїй сторінці у Facebook заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Чергова доставка міжнародної технічної допомоги від США для ЗСУ вже в Україні. Наразі партію зустрічають колеги з Міноборони та Посольства США в Міжнародному аеропорту "Бориспіль", — написала вона.

За словами посадовиці, до пакета допомоги входять сучасне обладнання і боєприпаси оборонного призначення.

Перші два борти з озброєнням прибули в Україну 22 та 23 січня. У посольстві США повідомили, що увесь пакет військової допомоги, який був схвалений президентом Джо Байденом у грудні 2021 року, оцінюється у 200 мільйонів доларів. Зокрема, 23 січня літак доставив зі США в Україну 80 тонн зброї.

Що відомо

  • Велика Британія надіслала Україні першу партію легкого протитанкового озброєння, вона надійшла 18 січня.
  • 19 січня президент США Джо Байден заявив, що вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою, яка призведе до значних людських та економічних втрат. Водночас Зеленський у відповідь на заяву Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат".
  • 21 січня Білий дім підтвердив свій намір надати Україні гелікоптери Мі-17 на тлі посилення напруження через російські війська поблизу українського кордону.
  • Канада пропонує Україні стрілецьке озброєння для протистояння російські агресії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що безпекова ситуація в Україні перебуває під контролем та закликав ЗМІ й політиків не роздмухувати панічні настрої.

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

"Підтримувати всіма можливими способами". Що кажуть західні політики про допомогу Україні

Чи закриються "двері НАТО". Підсумки переговорів в Брюсселі

Чому Росія висунула НАТО умови, на які альянс не піде. Відповідає експредставник США Волкер

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок