Польща витратить понад 2 мільярди доларів на зміцнення кордонів з Росією та Білоруссю

Польща витратить понад 2 мільярди доларів на зміцнення кордонів з Росією та Білоруссю

Польсько-білоруський кордон
Шукачі притулку на польсько-білоруською кордоні, 28 травня 2023 року. AP Photo/Agnieszka Sadowska

Польща планує інвестувати 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у зміцнення своїх кордонів з Росією та Білоруссю для стримування потенційної агресії.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска.

За його словами, відповідний план матиме назву "Східний щит" і включатиме будівництво нових укріплень та огорож, а також зміну рельєфу вздовж 400 кілометрів сухопутного кордону.

Туск також зазначив, що робота над проєктами вже розпочалася.

"Ми хочемо, щоб наш кордон був безпечним під час миру і непрохідним під час війни", — сказав глава польського уряду.

Як пише Bloomberg, Польща йде на цей крок на тлі чергової хвилі нелегальних мігрантів з Білорусі.

Раніше повідомлялось, що Польща має намір посилити присутність своєї армії на кордоні з Білоруссю.

З літа 2021 року на кордоні спостерігається міграційний тиск з білоруської сторони. За даними прикордонної служби, у 2024 році було понад 2,3 тисячі спроб незаконного перетину кордону.

Що відомо про ситуацію на польсько-білоруському кордоні

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні 2022 року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар'єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

12 серпня 2023 року польський кордон із території Білорусі намагалися перетнути 160 нелегальних мігрантів з країн Азії та Африки.

20 серпня повідомлялось, що польсько-білоруський кордон із території Білорусі намагалися незаконно перетнути 124 нелегальні мігранти з країн Африки та Азії.

На початок