Білий дім підтвердив надання Україні гелікоптерів Мі-17

Білий дім підтвердив надання Україні гелікоптерів Мі-17

Білий дім підтвердив надання Україні гелікоптерів Мі-17
Фото: Getty Images

Білий дім підтвердив свій намір надати Україні гелікоптери Мі-17 на тлі посилення напруження через російські війська поблизу українського кордону.

Про це під час брифінгу повідомила речниця президента США Джен Псакі.

"Ми також нещодавно повідомили Конгресу, що плануємо відправити гелікоптери М-17", — зазначила вона.

Псакі також нагадала, що "США направили більше оборонного озброєння в Україну, ніж будь-хто в історії".

"Минулого тижня ми також зобов'язалися надати ще 600 мільйонів доларів на оборону. Усього з 2014 року допомога становить 1,2 мільярда доларів. Окрім того, ми дозволили нашим партнерам та союзникам надавати Україні американське озброєння", — зазначила вона.

Що відомо

  • 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
  • Згодом у російському МЗС пояснили, що у своїх "гарантіях безпеки" від Заходу хочуть, щоб НАТО вивело військовий контингент та озброєння із Болгарії та Румунії, які до 1997 року не були членами альянсу.
  • Президент Володимир Зеленський закликав українців не піддаватися панічним настроям щодо можливої агресії з боку Росії, які поширюють засоби масової інформації.
  • Президент Зеленський заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат". Таким чином він відповів на заяву президента США Джо Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії.
  • 13 січня Сенат США провалив голосування за перший законопроєкт про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Усього таких документів у Вашингтоні три. Головна відмінність — в умовах запровадження санкцій: вводити їх просто зараз чи чекати можливого вторгнення РФ в Україну.
  • 30 грудня президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели переговори у телефонному режимі, під час якої американський лідер закликав Москву до деескалації напруженості з Україною. Того ж дня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Радбез не бачить загроз для" відкритої агресії з боку Російської Федерації".

Читайте також

Письмова відповідь США та продовження діалогу: про що домовилися Блінкен з Лавровим у Женеві

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок