У США створили жувальну гумку, яка може нейтралізувати коронавірус

У США створили жувальну гумку, яка може нейтралізувати коронавірус

У США створили жувальну гумку, яка може нейтралізувати коронавірус
. Unsplash.com

Університет Пенсильванії розробив жувальну гумку, яка може нейтралізувати коронавірус у слині.

"Згідно з новим дослідженням, жувальна гумка з білком рослинного походження служить"пасткою" для вірусу SARS-CoV-2, зменшуючи кількість вірусу у слині та потенційно знижуючи активність передачі", — повідомили у пресцентрі університету.

Один із авторів дослідження Генрі Деніелл вивчав білок ACE2 у контексті лікування гіпертонії до початку пандемії. Тепер, попередні дослідження показали, що ін'єкції ACE2 можуть знизити вірусне навантаження у людей із серйозними інфекціями.

Деніелл виростив цей білок у лабораторії з використанням генетичних технологій та рослинного матеріалу: фторопласти рослин починали виробляти необхідні білки.

"Рослинний матеріал, висушений сублімацією та подрібнений, може бути використаний як засіб доставки білка. Ця система має потенціал, що дозволяє уникнути звичайних перешкод для синтезу білкових лікарських засобів, а саме дорогого процесу виробництва та очищення", — пояснили в університеті.

Вченого, зокрема, зацікавило, чи може жувальна гумка, що містить рослинні білки ACE2, нейтралізувати SARS-CoV-2 в порожнині рота. Для тестів команда вчених виростила ACE2 в рослинах у поєднанні з іншою сполукою, яка дозволяє білку проникати через слизові поверхні, і включила отриманий рослинний матеріал у жувальну гумку зі смаком кориці.

"Інкубуючи зразки, отримані з мазків із носоглотки від COVID-позитивних пацієнтів, вони показали, що присутній ACE2 може нейтралізувати віруси SARS-CoV-2", — зазначили вчені.

Вони також відзначають, що жувальна гумка значною мірою запобігала проникненню вірусів або вірусних частинок у клітини. Наразі команда працює над отримання дозволу на проведення клінічних випробувань.

Що відомо

  • 23 листопада, науковці з Південно-Африканської Республіки повідомили про появу нового варіанту коронавірусу – B.1.1.529. Його виявили у студентів, і, відповідно до грецької системи найменувань, назвали "Омікроном". Вже за три дні, 26 листопада 2021 року, ВООЗ оголосила варіант B.1.1.529 таким, що "викликає занепокоєння".

Читайте також

Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий

Психоневрологічні розлади, порушення пам’яті: лікарка — про найпоширеніші ускладнення після COVID-19

На питання "Чому не вакциновані?", відповідають: "Був дурний", — лікар про нову хвилю COVID-19

Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок