На питання "Чому не вакциновані?", відповідають: "Був дурний", — лікар про нову хвилю COVID-19

На питання "Чому не вакциновані?", відповідають: "Був дурний", — лікар про нову хвилю COVID-19

На питання "Чому не вакциновані?", відповідають: "Був дурний", — лікар про нову хвилю COVID-19
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Національній академії наук України припускають, що впродовж останніх двох тижнів Україні вдалося пройти пік захворюваності на COVID-19, про що свідчить динаміка кількості "позитивних" результатів ПЛР-тестів, яка знизилася на 15%. Натомість за прогнозом НАН України, пікову смертність, летальність від наслідків коронавірусу і завантаженість лікарень ще не пройдено.

Про ситуацію із коронавірусом в Україні Українське радіо поспілкувалося з Сергієм Дубровим, лікарем-анестезіологом, членом експертної групи оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України.

Чи допоміг карантин зменшити кількість хворих

"Комплекс усіх вжитих карантинних мір і вакцинація зокрема дозволили уникнути подальшого зростання захворюваності. Досвід попередніх двох хвиль показує, що коли країна виходить на пік захворюваності на COVID-19, то на піку ми тримаємося до двох тижнів. Максимальну кількість "позитивних" результатів ПЛР-тестів ми спостерігали впродовж позаминулого тижня. Минулого тижня ця кількість знизилася", — розповів Дубров.

Коли ми пройдемо пік летальності від COVID-19

За словами експерта, в Україні до початку третьої хвилі було вакциновано значно меншу кількість населення, ніж у країнах з високим економічним розвитком — Британія, Ізраїль, країни Євросоюзу. Саме вакцинація в цих країнах дозволила суттєво знизити летальність під час цієї хвилі, зазначив Дубров.

"Після вакцинації навіть інфіковані COVID-19 не хворіють важко, здебільшого не потребують респіраторної підтримки й лікування у відділеннях інтенсивної терапії".

"В Україні у різних регіонах відділення інтенсивної терапії зараз заповнені від 50% і до 95%, де на лікуванні перебувають важкі хворі. І, на жаль, з-поміж тих хворих, які тривалий час перебувають на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії, значна частина помре. Тому високий показник летальності від COVID-19 ми спостерігатимемо ще впродовж декількох тижнів", — стверджує Дубров.

Про проблему вакцинації поміж хворих у відділеннях інтенсивної терапії

"Я консультую у багатьох лікарнях в Україні й завжди запитую у пацієнтів відділень інтенсивної терапії, які не перебувають на ШВЛ і можуть говорити — "Чи вакциновані вони?". І відповідь завжди — "Ні". На запитання "Чому ви не вакциновані?", здебільшого всі відповідають: "був дурний", "не розумів", "я планував", "це найбільша помилка мого життя". Тобто ті люди, які перебувають зараз у дуже важкому або критичному стані шкодують, що вони не вакциновані.

Читайте також: Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий

Дубров розповів, що зараз зросла кількість захворілих на COVID-19 поміж молодого населення України: "Деякі наші фахівці говорили про те, що молоді не хворіють важко і їм можна не вакцинуватися, але я з цим зовсім не погоджуюся. Коли я бачу пацієнтів у віці від 20 до 40 років, які перебувають на ШВЛ і помирають, а вони не вакциновані, то це дійсно страшно. Якщо під час попередньої хвилі молодим померлим вважалася людина у віці 45-55 років, то зараз важкий перебіг захворюваності на COVID-19 ми спостерігаємо у вагітних та осіб молодого віку".

Чим відрізняється перебіг захворюваності на COVID-19 зараз від попередньої хвилі

Під час цієї хвилі захворюваності на COVID-19 вірус є більш агресивним і більш заразним. Значно зросла кількість тих, які потребують лікування у відділеннях інтенсивної терапії, зазначив лікар-анестезіолог. Також зараз вірус став менш прогнозованим. "Збільшилася кількість пацієнтів, у яких спершу є позитивна динаміка і нібито вони вже йдуть на поправку й одужують, після чого відбувається різке погіршення стану хворого на фоні покращення лабораторних і клінічних показників".

Читайте також

"Дихаєш, а кисень не потрапляє. Це катастрофа". Фоторепортаж з ковідної лікарні

Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка

Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему

Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ

Як хворіють вакциновані та скільки щеплених дійсно потрапляють до лікарень

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок