Автор мемів зібрав понад $5 млн за добу для порятунку афганців

Автор мемів зібрав понад $5 млн за добу для порятунку афганців

Автор мемів зібрав понад $5 млн за добу для порятунку афганців АР

Американець Томмі Маркус, відомий як автор мемів Quentin.Quarantino, зібрав за добу в Instagram $5,6 млн на порятунок афганців, які опинилися у небезпеці через рух "Талібан", який нещодавно захопив столицю країни Кабул. Про це повідомляє видання Dazed.

Через 38 хвилин після запуску збору коштів на платформі GoFundMe 11 тисяч осіб пожертвували $550 тис. На момент написання новини вже майже сто тисяч осіб передали в цілому близько $5,6 млн.

Томмі Маркус зазначив, що співпрацює з групами гуманітарної допомоги, ветеранами збройних сил і активістами в окупованому Кабулі. Він додає, що у "Талібана" є "вбивчий список", і, як повідомляється, вони ходять від дверей до дверей, "шукають цих людей" і "вбивають їх на місці".

Початкова мета кампанії – заправка двох літаків для вильоту з Кабула в іншу країну. Зараз грошей вистачить на 16 рейсів по 300 осіб.

"Врятовані люди — це наша мета: це афганські чоловіки й жінки, які працювали юристами з прав людини, це борці за права жінок і ЛГБТКІ-спільноти, журналісти, представники уряду, художники й перекладачі. Всі вони піддаються репресіям та наражаються на небезпеку", — сказав Томмі Маркус.

Цього року Маркус уже запустив кілька успішних кампаній зі збору коштів – йому вдалося залучити понад мільйон доларів для організації, яка надає послуги репродуктивної медицини в США. Але ніколи його акції ще не були настільки успішними.

15 серпня таліби повністю захопили контроль над країною, що змусило багатьох людей побоюватися за своє майбутнє і намагатися покинути територію Афганістану, поки кордони залишаються відкритими.

Що відомо

  • В аеропорту столиці Афганістану Кабула — хаос та паніка. Тисячі афганців хочуть вилетіти з країни попри відсутність необхідної кількості літаків.
  • 1 травня 2021 року США та НАТО почали офіційно виводити своїх військових з Афганістану. Столиця країни Кабул перейшла в режим посиленої безпеки в очікуванні реакції талібів на рішення США вивести війська з Афганістану.
  • 6 серпня таліби повністю захопили місто Зарандж, що на кордоні між Афганістаном та Іраном. Місто стало першою столицею провінції, захопленою екстремістами після початку виведення американських військ із країни.
  • 10 серпня таліби повністю захопили міста Сарі-Пул та Саманган.
  • 11 серпня, таліби захопили місто Файзабад – воно стало вже дев'ятим провінційнім центром, над яким встановили контроль бойовики.
  • 12 серпня екстремісти руху "Талібан" захопили стратегічне місто Газні на південному сході Афганістану. Воно стало першою захопленою бойовиками столицею у південній частині країни.
  • Вранці 15 серпня бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Згодом рух "Талібан" заявив, що вже контролює 100% території Афганістану. Проте афганський журналіст Халед Нікзад заявив Суспільному, що таліби контролюють 32 із 34-х провінцій Афганістану.
  • США та низка країн ЄС почали термінову евакуацію співробітників своїх посольств в Афганістані через наступ талібів.
  • ЗМІ повідомили, що президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну та перебуває у Таджикистані. Згодом Гані пояснив своє рішення виїхати з країни, щоб запобігти кровопролиттю. Того ж дня в Афганістані оголосили про мирну передачу влади талібам.
  • Президент США Джо Байден заявив, що не шкодує про виведення американських військових з Афганістану попри швидку кризу влади та захоплення міст терористами.

Читайте також

Що буде з культурною спадщиною та мистецтвом Афганістану після приходу до влади талібів

Що потрібно знати про талібів і конфлікт в Афганістані, який триває понад 40 років

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше