В Україні розпочався весняний призов. Що потрібно знати

В Україні розпочався весняний призов. Що потрібно знати

В Україні розпочався весняний призов. Що потрібно знати
. УНІАН

1 квітня в Україні розпочинається весняний призов на строкову службу до Збройних сил України.

Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський 24 лютого.

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, під час призову залученню до строкової військової служби підлягають 14 246 осіб. У ЗСУ повідомили, що з 1 квітня по червень 2021 року на строкову військову службу до лав Збройних сил буде призвано 6,5 тисяч людей, що на 2,5 тисячі людей менше, ніж торік. Крім цього, усі вони матимуть можливість отримати щеплення від COVID-19 на третьому етапі кампанії з вакцинації.

Так, згідно з планом, до ЗСУ має бути призвано 6,5 тисяч осіб, до Нацгвардії — 4,6 тисяч, до Держприкордонслужби — 2,5 тисячі, а до Державної спеціальної служби транспорту — 600 людей.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк роз'яснив, що під час весняного призову у квітні повістки отримають молоді люди від 20 років, а 18-19-річні юнаки можуть піти на строкову службу лише добровільно.

Відповідно до законодавства, солдати, матроси, сержанти й старшини, яких призвуть на службу, проведуть на строковій службі до 18 місяців, а призовники, які мають освітній ступінь магістра – до 12 місяців. Згідно з рішенням Ради національної безпеки та оборони України, призвані до Збройних сил України й інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Читайте також: Військкомат та абітурієнти. Як отримати відстрочку

Хто може отримати відстрочку

Відповідно до вимог законодавства, призовники, які на момент призову здобувають освіту, зокрема, у школах, коледжах, вишах та інших закладах освіти з денною формою навчання, не підлягатимуть призову або отримають відстрочку.

Також не підлягають призову ті, хто навчаються в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні (міські) призовні комісії.

Що відомо

  • В Україні в грудні 2020 року добігла кінця кампанія із чергового призову на строкову військову службу, план призову вдалося виконати на 100%.
  • Кабінет міністрів упорядкував порядок призупинення військової служби для дезертирів та військових, які добровільно здалися в полон, а також удосконалив порядок присвоєння військових звань.
  • 16 січня 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та терміни проведення чергових призовів, згідно з яким тепер до армії призиватимуть не з 20, а з 18 років.
  • Раніше в Україні добігла кінця кампанія із чергового призову на строкову військову службу, план призову вдалося виконати на 100%.

Читайте також

“Емоції зашкалюють, адреналін бурлить”. Як військові проходять гірську підготовку

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок