Володимир Зеленський. Досьє

Володимир Зеленський. Досьє

Володимир Зеленський. Досьє
Суспільне

Чинний президент України

Коли народився: 25 січня 1978 року

Де народився: місто Кривий Ріг, Дніпропетровська область. У дитинстві чотири роки проживав в Монголії, оскільки на той час там працював його батько.

Сім’я: з 2003 року одружений із Оленою Зеленською (Кияшко), з якою познайомився у школі, де вони навчалися в паралельних класах. Мають двох дітей: доньку Олександру (2004 року народження) та сина Кирила (народився в 2013 році).

Діяльність

Політик, шоумен, актор, ведучий, продюсер, сценарист, режисер.

Кар'єра Зеленського розпочалася у КВК в складі команд "Запоріжжя — Кривий Ріг — Транзит", "Збірна Кривого Рогу" та "95-й квартал" (у ній Володимир Зеленський був капітаном, актором і автором багатьох номерів).

Після виходу з КВК команда Зеленського почала давати концерти на телебаченні (з 2003 року), а у 2005 створила власний проєкт "Вечірній квартал", де Зеленський був головним ідеологом, членом команди авторів, режисером та провідним актором.

У 2010-2011 роках обіймав посаду генерального продюсера телеканалу "Інтер", на якому в той час транслювався "Вечірній квартал". 5 серпня 2011 року Зеленський звільнився з посади продюсера "Інтера", аргументувавши це бажанням зосередитися на проєктах Студії Квартал-95, але вже в листопаді того ж року повернувся.

Наступного разу з посади продюсера "Інтера" Зеленський звільнився у вересні 2012 року, а вже через місяць, у жовтні, стало відомо, що Зеленський та 95 Квартал уклали угоду з телеканалом "1+1".

Володимир Зеленський брав участь у виробництві понад двох десятків кінофільмів і телесеріалів. Серед яких "Кохання у великому місті", "8 перших побачень", "Я, ти, він, вона","Свати".

Впродовж 2015-2018 років у телесеріалі "Слуга народу" грав головну роль Василя Голобородька — вчителя історії, якого обирають президентом України.

Протягом 2015—2018 років Володимир Зеленський грав у телесеріалі «Слуга народу» роль Василя Голобородька — вчителя історії, якого обирають Президентом України. Три серії третього сезону серіалу вийшли безпосередньо перед першим туром виборів Президента України 2019 року, у яких Володимир Зеленський брав участь як висуванець однойменної з телесеріалом партії "Слуга народу".

Бізнес

Повністю володіє компаніями “Кіноквартал” та “Студія Квартал-95”. Також мав частки ще в десяти українських компаніях, зокрема "Анімаційна студія 95", "Квартал ТВ", "Продюсерський центр Ліга Сміху".

Після вступу на посаду президента України продав свої частки бізнесу близьким друзям Борису та Сергію Шефірам, проте із зобов’язанням повернути їх йому назад через п’ять років. Крім того, Зеленський і надалі отримуватиме дивіденди від роялті, про що Сергій Шефір розповів виданню "The Бабель".

Компромат

У березні 2019 року журналісти "Слідство. Інфо" повідомили про те, що Володимир Зеленський не вказав у своїй декларації, що є власником великої вілли у Форте-дей-Мармі в Італії.

У січні 2019 року журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" виявили у Володимира Зеленського кінобізнес на території Росії, хоча він сам запевняв, що закрив його ще у 2014 році. Після публікації розслідування Зеленський позбувся своєї частки в російському кінобізнесі на користь автора "Студії Квартал-95" Андрія Яковлєва.

Заяви

Назвав журналіста програми "Схеми: корупція в деталях" Михайла Ткача "хлопчиком".

На питання журналіста програми "Схеми: корупція в деталях" про наявність бізнесу в Росії різко зреагував фразою "Я вам нічого не винен".

Декларації: 2018 рік, 2017 рік.

Соціальні мережі: Facebook, Twitter, Telegram, Instagram

На початок