У НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора хоче забрати у них справу Татарова

У НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора хоче забрати у них справу Татарова

У НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора хоче забрати у них справу Татарова
.

Офіс генерального прокурора перекваліфікував злочин, який інкримінується екснардепу Максиму Микитасю, на некорупційну статтю. У Національному антикорупційному бюро вважають, що таким чином прокуратура має намір вивести справу заступника керівника Офісу президента Олега Татарова з підслідності НАБУ.

Як повідомили у НАБУ, спершу колишньому народному депутату і заступнику керівника Офісу президента було повідомлено про підозру за статтею ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Після цього прокурор ОГПУ 27 січня 2021 року перекваліфікував злочин, інкримінований екснародному депутату, на некорупційний ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 384 КК України (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу).

"І оскільки ця стаття є не підслідною НАБУ, у такий спосіб, на нашу думку, створюється штучне підґрунтя для того, щоб цю підслідність відправити до іншого органу досудового розслідування, тому що законодавство прямо забороняє передавати будь-які справи за підслідністю НАБУ іншим", — пояснили Суспільному у відомстві.

Там зазначили, що попри наявність достатніх доказів, здобутих під час розслідування детективами відомства, які свідчать про надання екснародним депутатом України неправомірної вигоди, та підтвердженням цього факту ним самим під час допитів, зміна підозри свідчить про штучне створення Офісом генпрокурора підґрунтя для виведення з-під відповідальності осіб, залучених до вчинення злочину.

"Відтак начебто створено формальні підстави для усунення детективів НАБУ від розслідування резонансного злочину, співучасником якого є заступник керівника Офісу президента", — додали в НАБУ.

У відомстві також вважають, що експертиза, за результатами якої було видано недостовірний висновок, проводилась за фактом кримінального правопорушення, підслідного НАБУ, тому саме Національне бюро повинне здійснювати досудове розслідування навіть після зміни кваліфікації.

Крім цього, у НАБУ також зазначили, що Офіс генпрокурора фактично заблокував можливість оскарження у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) "незаконного" рішення Печерського райсуду Києва про зміну підслідності у кримінальному провадженні за підозрою Татарова.

Суспільне звернулося до Офісу генерально прокурора для отримання коментаря з приводу такого рішення.

Що за справа

Ексдепутата Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйоні гривень. Національне антикорупційне бюро також розслідує можливу причетність Татарова до фальсифікації експертизи у справі заволодіння майном Національної гвардії.

За даними САП, екснардеп та екскерівник "Укрбуду" Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу.

Що відомо

  • 18 грудня САП та НАБУ повідомили про підозру заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову. В Офісі президента повідомили, що їм не відомо про вручення підозри, а жодних слідчих дій в ОП не відбувалось.
  • 24 грудня Вищий антикорупційний суд відклав засідання щодо обрання запобіжного заходу заступнику голови Олегу Татарову. Засідання могло не відбутися через раптову передачу справи щодо заволодіння майном Нацгвардії, в якому фігурує Татаров, Офісом генерального прокурора до Служби безпеки.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що заступник голови ОП Олег Татаров, якого підозрюють у причетності до надання хабаря, має довести, що ні в чому не винен.
На початок