НАБУ розслідує причетність заступника голови ОП Татарова до справи Микитася

НАБУ розслідує причетність заступника голови ОП Татарова до справи Микитася

Ексклюзивно
НАБУ розслідує причетність заступника голови ОП Татарова до справи Микитася
. 24tv.ua

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідує можливу причетність заступника керівника Офісу президента Олега Татарова до фальсифікації експертизи у справі заволодіння майном Національної гвардії. Окрім того, Вищий антикорупційний суд узяв під варту заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Костянтина Дубоноса.

Про розслідування можливої причетності Олега Татарова до справи екснардепа і експрезидента УДБК "Укрбуд" Максима Микитася, якого підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на 80 мільйонів гривень, Суспільному повідомив співрозмовник у правоохоронних органах.

“Так, Татаров є фігурантом цієї справи. Якщо підтвердиться, що він (Татаров – ред.) вчиняв протизаконні дії, йому буде оголошено про підозру”, – розповів він.

Офіційно дані про те, що Олег Татаров є фігурантом справи в НАБУ і САП не підтверджують, заявляючи, що не володіють такою інформацією. Втім, зазначимо, що Татаров як адвокат представляв інтереси "Укрбуду" в кількох слуханнях під час розгляду справи.

Окрім того, Вищий антикорупційний суд офіційно спростував повідомлення журналіста Юрія Бутусова про те, що суддя ВАКС нібито заблокував постанову про арешт Олега Татарова.

"До канцелярії суду ніколи не надходило клопотання про надання дозволу на затримання вказаного високопосадовця. Повідомлення про підозру складається прокурором або слідчим за погодженням з прокурором та того ж дня вручається конкретній особі. Слідчий суддя не бере участі в цій процесуальній дії та не може на неї впливати", – йдеться у повідомленні.

Також ВАКС узяв під варту заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ Костянтина Дубоноса, підозрюваного у причетності до незаконного заволодіння майном Нацгвардії. Про це повідомляється на Telegram-каналі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"2 грудня 2020 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженого прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ) – підозрюваному у справі заволодіння майном Нацгвардії", – йдеться у повідомленні.

Дубоносу призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 30 січня 2021 року з альтернативою у вигляді застави розміром 1,05 мільйона гривень.

Суспільне звернулося за коментарем щодо ситуації до Олега Татарова, але на момент виходу матеріалу відповіді ми не отримали. Також журналісти Суспільного звернулися із запитом до Офісу президента, але там поки не відповіли.

Що відомо

  • Колишнього народного депутата та забудовника Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйоні гривень. Зокрема, ще на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому ЖК для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримали 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва. Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія.
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень.
  • 25 жовтня 2019 року за екснардепа внесли заставу, а 24 грудня йому продовжили запобіжний захід до 14 лютого 2020 року.
  • 1 грудня детективи НАБУ повідомили про підозру у вчиненні нового злочину Микитасю. Він підозрюється у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта.
На початок