Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє висококваліфікованим спеціалістам із Білорусі простіше оформлювати дозвіл на проживання в Україні.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі
"Підтримали рішення, яке дозволяє білоруським підприємцям, фахівцям у галузі ІТ та інновацій та членам їх сімей одночасно із дозволом на імміграцію подавати звернення щодо посвідки на тимчасове проживання", – зазначив прем'єр.
Він додав, що процедура розгляду та отримання таких посвідок буде здійснюватися у скорочений строк, а саме за три робочі дні.
Напередодні Кабінет міністрів спростив отримання тимчасового дозволу на проживання в Україні громадянам Білорусі, які працюють у сфері IT або є підприємцями.
Що відомо
- 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
- 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
- 23 вересня білоруські силовики намагалися придушити нову хвилю протестів у Мінську, яка спалахнула після таємної "інавгурації" Олександра Лукашенка. Поліцейські сили затримували демонстрантів та застосовують проти них водомети.
- Керівники низки країн Європи повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка, а візит президента Володимира Зеленського на форум регіонів, який мав відбутися на початку жовтня у Білорусі, було скасовано.
- Десятки IT-компаній на тлі репресій переїхали з Білорусі в Україну.