Орбан продовжив "мирну місію" на саміті НАТО зустріччю з Ердоганом

Орбан продовжив "мирну місію" на саміті НАТО зустріччю з Ердоганом

Орбан і Ердоган на саміті НАТО
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, Вашингтон, США, 9 липня 2024 року. Orbán Viktor/X

У Вашингтоні на полях саміту НАТО прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у межах "миротворчої місії" — на продовження візитів до Києва, Москви та Пекіна.

Про це він написав у своїй соцмережі Х.

"Туреччина вже довела під час війни, що є незамінним гравцем у миротворчості", — зауважив Орбан. Він мав на увазі, що Туреччина стала успішним посередником, коли Росія та Україна домовилися про експорт зерна в Чорному морі.

"Я попросив президента підтримати нас у нашій миротворчій місії. Позиції сторін війни все ще далекі одна від одної, але якщо прихильники миру об'єднають зусилля, ми зможемо зробити наступний крок у напрямку миру", — додав угорський прем'єр.

"Мирний" тур прем'єра Угорщини Орбана

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Під час зустрічі він закликав розглянути припинення вогню. За його словами, це може прискорити мирні переговори. Водночас він оцінив мирні ініціативи президента України, але, за його словами, на їхнє втілення потрібно "багато часу".

5 липня прем'єр Угорщини Віктор Орбан прибув до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним. Там Орбан побачив, що "позиції сторін війни далекі одна від одної", але пообіцяв продовжити "мирні зусилля". У своєму пості у Facebok Орбан опублікував світлини із Путіним й написав: "Мир має бути укладено".

8 липня він зустрівся у Пекіні із китайським лідером Сі Цзіньпіном. Після зустрічі з Сі Орбан заявив, що Китай — це "ключова сила" у створенні умов для миру між Україною та Росією.

9 липня в розпорядженні Суспільного опинився лист Орбана до очільника Євроради Шарля Мішеля. Там ідеться, що Росія розглядає китайсько-бразильську пропозицію щодо завершення війни в Україні й готова розглядати свою участь у мирних переговорах лише там, де присутні обидві сторони.

З 1 липня Угорщина почала піврічне головування в Європейському Союзі та займатиметься організацією роботи Ради ЄС. Євросоюз підкреслив, що Орбана не просили про мирні місії, політик не має мандату на взаємодію з Росією від імені ЄС і діє у межах двосторонніх відносин — Будапешта та інших країн.

МЗС України, коментуючи поїздки Орбана, наголосило про єдиний принцип миру — "жодних домовленостей про Україну без України".

На початок