Ймовірне порушення виборчого процесу в Тернополі зафіксували спостерігачі громадянської мережі ОПОРА. Про це повідомила координаторка спостереження ОПОРИ Ольга Галушка.
За її словами, йдеться про друковану політичну агітацію на зупинках громадського транспорту. Каже, це порушення частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України про заборону розміщення друкованих агітаційних матеріалів на зупинках громадського транспорту.
"На 4 зупинках у мікрорайоні "Дружба" були розміщені агітаційні матеріали. Правоохоронні органи будуть з’ясовувати всі обставини та притягувати відповідальних осіб до відповідальності", – розповіла Галушка.
За словами Галушки, спостерігач ОПОРИ подав заяву до правоохоронних органів про ймовірні порушення виборчого законодавства організаціями партій: "УДАР", "Слуга народу", "Голос", "За майбутнє", та "Порядок. Відповідальність. Справедливість".
Речник Нацполіції області Сергій Крета каже, що заяву отримали, наразі поліція перевіряє повідомлення про ймовірні порушення виборчого процесу.
Голова обласної організації партії "Удар" Галина Боєчко розповіла, зараз у них немає інформації про заяву, каже, прокоментує це завтра.
Представник від виборчого списку партії "Порядок. Відповідальність. Справедливість" Олександр Смик каже, друкованої агітації на зупинках не бачив, а усі пояснення дав поліції.
Представник від виборчого списку партії "Голос" Андрій Шкула каже, зараз не готові надати коментар. Таку ж відповідь кореспонденти Суспільного отримали від представника виборчого списку партії "Слуга народу" Віктора Гевка. Він сказав, що коментарі нададуть завтра, 6 жовтня. І з представниками партії "За майбутнє" зв’язатися не вдалося, на дзвінки наших кореспондентів вони не відповідали.
За словами Ольги Галушки, політична агітація дозволена до 24 години 23 жовтня в місцях, які визначені виборчим законодавством. Каже, агітаційні матеріали не можна розміщувати на зупинках, авто і залізничних вокзалах, у громадському транспорті, на будівлях і в приміщеннях державних органів та органів місцевого самоврядування.
Що відомо
- Результат жеребкування Тернопільської обласної ТВК: 12 партій отримали свій номер у бюлетені.
- 9 кандидатів на посаду мера Тернополя. Що про них відомо.
- Поліцейські Тернопільщини отримали 27 повідомлень щодо ймовірного порушення виборчого законодавства.
- ТВК не зареєструвала кандидата на міського голову Тернополя.
- На Тернопільщині не зареєстрували кандидатів у депутати до міських рад від трьох партій.
- Дев'ять кандидатів на міського голову Тернополя зареєструвала ТВК.
- ТВК на Тернопільщині завершують прийом документів кандидатів на місцеві вибори.
- Кременецька районна ТВК зареєструвала перших кандидатів у депутати.
- Поліцейські Тернопільщини отримали 6 звернень щодо ймовірного порушення виборчого законодавства.
- На Тернопільщині міські ради визначили місця для передвиборної агітації.
- На Тернопільщині 1417 громадян змінили виборчу адресу.
- На Тернопільщині розпочалася реєстрація кандидатів на місцеві вибори.
- Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРА.
- Обмежене матеріально-технічне забезпечення: як працюють ТВК Тернопільщини.
- У Тернопільській області сформували 37 сільських та селищних ТВК.
- На Тернопільщині стартує виборчий процес до місцевих виборів.
- На Тернопільщині місцеві вибори відбудуться у 55 територіальних громадах.
- На Тернопільщині менше 8% складу ТВК мають досвід на минулих виборах.
- На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборів.
- На Тернопільщині більше півтори сотні громадян змінили виборчу адресу.
- На Тернопільщині місцеві вибори відбудуться у 55 територіальних громадах.
- Як змінювався склад міськради Тернополя за останньої каденції.
- 14 серпня ЦВК призначила перші вибори до новоутворених районних рад у день місцевих виборів, 25 жовтня. 20 серпня Центральна виборча комісія внесла зміни до складу тервиборчкомів та плану фінансування територіальних і регіональних представництв ЦВК.
- 15 липня Верховна рада ухвалила проєкт постанови про призначення на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад.
- 1 липня Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.