Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРА

Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРА

Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРА Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині найбільший розмір грошової застави для участі у місцевих виборах 25 жовтня визначений для списку кандидатів у депутати обласної ради – 178 тисяч гривень. Для кандидатів на посаду міського голови Тернопільської громади ця сума становить 39,7 тисяч гривень. Про це повідомляє ОПОРА.

Кандидат у депутати, який висувається шляхом самовисування у багатомандатному виборчому окрузі, чи організація партії, яка висунула кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради,  де у громаді до 10 тисяч виборців, вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу з розрахунку двадцять відсотків мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу. При цьому визначено, що кандидат-самовисуванець вносить такий платіж за себе, а партія, яка висунула кандидатів  вносить цей платіж за кожного кандидата одним платежем.

Станом на 5 вересня розмір мінімальної зарплати становив 5000 гривень. Таким чином у 28 громадах Тернопільщини, 7 селищних та 21 сільській, де число виборців менше 10 тисяч, сума грошової застави для кожного кандидата у депутати місцевих рад становить 1000 гривень. У цих громадах ради будуть налічувати по 22 депутати.

Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської ради, де у громаді 10 тисяч і більше виборців, вносить грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо.

Таким чином найбільший розмір грошової застави визначений для виборчого списку кандидатів у депутати Тернопільської обласної ради. За підрахунками ОПОРИ, до неї обиратимуть 64 депутати. До Кременецької районної ради обиратимуть 42 депутати, до Тернопільської та Чортківської районних рад – по 54 депутати.

Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРАОПОРА

Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРА

У Тернопільській області є 27 громад, 18 міських та 9 селищних, де більше 10 тисяч громадян мають право голосу. У 25 громадах обиратимуть по 26 депутатів до рад, а у Кременецьку міську раду – 34 депутати, а у Тернопільську – 42 депутати. Обсяг грошової застави для виборчого списку кандидатів у депутати для кожної громади.

Аналогічно визначається сума грошової застави для кандидатів на посаду міського, сільського чи селищного голови, де кількість виборців 75 тисяч і більше.  Лише у Тернопільській територіальній громаді кількість виборців більша за 75 тисяч. Там 178 854 особи мають право голосу і грошова застава для кандидатів на посаду міського голови становить 39 745 гривень.

Натомість у сільських, селищних та міських громадах із кількістю населення до 75 тисяч виборців на виборах сільського, селищного, міського голови сума застави до сплати дорівнює мінімальній заробітній платі у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, тобто 5 тисяч грн (абзац 3 частини 2 статті 225 Кодексу).

Центральна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день після початку виборчого процесу (не пізніше 10 вересня) на підставі відомостей Державного реєстру виборців станом на день початку виборчого процесу відповідних місцевих виборів визначає розмір грошової застави для кожного єдиного сільського, селищного, районного в місті, міського, районного, обласного виборчого округу, невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному вебсайті та інформує про це відповідні територіальні виборчі комісії.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди