Чотири ймовірні порушення виборчого законодавства зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА у Тернополі. Про це розповіла координаторка спостереження мережі Ольга Галушка.
За її словами, в місті розмістили борди з ознаками політичної агітації за незареєстрованих кандидатів. Про ці порушення, каже, повідомили поліції.
"Були розміщені білборди з друкованими матеріалами, які містять ознаки агітації за 4 політичних партії, які повідомили ТВК, а також провели свої конференції з висунення кандидатів. Відповідно до статей виборчого кодексу, політична партія, яка висунула своїх кандидатів на місцевих виборах – є вже суб’єктом виборчого процесу. На неї поширюються усі вимоги кодексу. Відповідно до іншої статті кодексу – право вести політичну агітацію партія і кандидати мають після того, як ТВК зареєструвала їх для участі в виборах. На наступний день вони мають право агітувати. Є ознаки порушення термінів ведення агітації з моменту висунення кандидатів, до моменту реєстрації у відповідній ТВК", – каже Галушка.
Речник Нацполіції області Сергій Крета розповів, що це звернення прийняли і розглянуть. Загалом, поліцейські Тернопільщини отримали 6 звернень щодо можливого порушення виборчого законодавства. Ці матеріали передадуть до суду. За його словами, за порушення термінів передвиборчої агітації можуть оштрафувати від 510-ти до 1360-ти гривень.
Кореспонденти Суспільного зателефонували до представників політичних партій і осіб, білборди яких мають ознаки порушень виборчого законодавства.
Зокрема, до Миколи Люшняка. Він на дзвінок не відповів. Ірина Яремчук від "Української Галицької партії" розповіла, що ознак агітації на їхніх бордах немає. Зателефонували також до Наталії Паньків, її помічниця сказала, що коментувати ситуацію буде лише після того, як поспілкуються з юристами. Ігор Гірчак із партії "Порядок. Відповідальність. Справедливість" розповів, що свої матеріали на бордах розмістили ще в серпні. Суб’єктами виборчого права партія не є, бо її члени не подали документи в ТВК.
Нагадаємо, з 15 по 24 вересня включно територіальні виборчі комісії реєструють партії та кандидатів. ТВК має зареєструвати або відмовити у цьому кандидатам не пізніше, ніж на 5-й день з дня прийняття заяви. До 19 жовтня розпорядники виборчого фонду подають фінансові звіти до ТВК. До 23 жовтня політична агітація має завершитись, 24 жовтня – в Україні "день тиші", 25 жовтня відбудуться місцеві вибори.
Що відомо
- На Тернопільщині міські ради визначили місця для передвиборної агітації.
- На Тернопільщині 1417 громадян змінили виборчу адресу.
- На Тернопільщині розпочалася реєстрація кандидатів на місцеві вибори.
- Скільки заплатять кандидати за участь у місцевих виборах на Тернопільщині – ОПОРА.
- Обмежене матеріально-технічне забезпечення: як працюють ТВК Тернопільщини.
- У Тернопільській області сформували 37 сільських та селищних ТВК.
- На Тернопільщині стартує виборчий процес до місцевих виборів.
- На Тернопільщині місцеві вибори відбудуться у 55 територіальних громадах.
- На Тернопільщині менше 8% складу ТВК мають досвід на минулих виборах.
- На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборів.
- На Тернопільщині більше півтори сотні громадян змінили виборчу адресу.
- На Тернопільщині місцеві вибори відбудуться у 55 територіальних громадах.
- Як змінювався склад міськради Тернополя за останньої каденції.
- 14 серпня ЦВК призначила перші вибори до новоутворених районних рад у день місцевих виборів, 25 жовтня. 20 серпня Центральна виборча комісія внесла зміни до складу тервиборчкомів та плану фінансування територіальних і регіональних представництв ЦВК.
- 15 липня Верховна рада ухвалила проєкт постанови про призначення на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад.
- 1 липня Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.