Уряд планує завершити об'єднання громад та "укрупнення" районів до місцевих виборів

Уряд планує завершити об'єднання громад та "укрупнення" районів до місцевих виборів

Уряд планує завершити об'єднання громад та "укрупнення" районів до місцевих виборів
. УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.

Про це він сказав під час позачергового засідання уряду 12 червня, присвяченого питанню формування районів та завершення реформи децентралізації.

"Я вже неодноразово казав, що ця реформа одна з найбільш успішних, найбільш зрозумілих людям, підтримуваних, тому вона має бути завершена цього року. Треба в жовтні, як і заплановано, провести виборчий процес для того, щоб Україна могла рухатися далі в частині покращення сервісу держави для громадян", — заявив Шмигаль.

За його словами, уряд вже затвердив перспективні плани всіх областей, які "покривають 100% території, крім території окупованого Криму".

Він зазначив, що "території мають покрити спроможні громади", які відповідають потребам людей.

Шмигаль розповів, що загалом заплановано створення 1470 громад, 1000 з яких уже створені.

"Після виборчого процесу, восени, громади будуть утворені й повноцінно працюватимуть у повному комплекті, як це і заплановано реформою", — додав прем'єр.

Він пояснив, що нині уряд переходить до її наступного етапу, "субрегіонального рівня" — формування оптимізованих районів.

"У нас є так, що один район став однією громадою і нам треба навести порядок, щоб не було перетинання функцій держави і функцій громад. Ми маємо всі ці функції розділити", — пояснив очільник уряду.

За його словами, цей етап минає складно, оскільки було багато "політичних спекуляцій", які "розкачували" обстановку.

Він додав, що у багатьох випадках вдалося знайти правильні слова і пояснити процес реформи людям, хоча в кількох громадах ще лишається "напруження".

На думку Шмигаля, проєкт оптимізації районів є збалансованим. Зокрема, планується "укрупнити" райони: з 490 створити втричі менше — 129.

Зокрема:

АР Крим — 10 районів;

Вінницька область — 5 районів;

Волинська область — 4 райони;

Дніпропетровська область — 6 районів;

Донецька область — 8 районів;

Житомирська область — 4 райони;

Закарпатська область — 5 районів;

Запорізька область — 5 районів;

Івано-Франківська область — 5 районів;

Київська область — 6 районів;

Кіровоградська область — 4 райони;

Луганська область — 8 районів;

Львівська область — 7 районів;

Миколаївська область — 4 райони;

Одеська область — 6 районів;

Полтавська область — 4 райони;

Рівненська область — 4 райони:

Сумська область — 5 районів;

Тернопільська область — 3 райони;

Харківська область — 7 районів;

Херсонська область — 3 райони;

Хмельницька область — 5 районів;

Черкаська область — 4 райони;

Чернівецька область — 3 райони;

Чернігівська область — 4 райони.

"Наявний поділ сформований ще при СРСР в першій половині минулого столітті. Це абсолютно не відповідає сучасним стандартам по дуже багатьох критеріях сучасного територіально-адміністративного поділу на регіональному рівні", — сказав прем'єр.

Глави уряду наголосив, що дуже важливо продовжити обговорювати зміни до Конституції в частині децентралізації, щоб узгодити всі суперечливі питання та максимально врахувати принципи Європейської хартії місцевого самоврядування.

Він додав, що держбюджет на наступний рік буде формуватися відповідно до нового адміністративно-територіального поділу України.

Під час засідання уряду глави кількох обласних держадміністрацій зверталися з проханням внести зміни до проєкту щодо створення нових ОТГ чи зміни райцентрів, проте Шмигаль заявив, що на нинішньому фінальному етапі уже неможливо вносити зміни і попросив їх не перекладати на інших свою політичну відповідальність.

Що відомо

  • 16 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Він дозволить завершити формування територіальних громад.
  • Міністерство громад і територій оприлюднило проєкти майбутніх районів України усіх областей, крім тимчасово окупованої АР Крим.
Читайте також: Економія коштів чи поле для сепаратизму. Уряд хоче зменшити кількість районів
На початок