Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні

Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні

Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні
. УНІАН

Верховна рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

За це рішення віддали свої голоси 238 народних обранців. Голосування відбувалося під крики "Ганьба". Після голосування депутати кричали, що у парламенті порушили 9 статей Конституції, та вимагали зареєструвати постанову про скасування постанови. Спікер Ради Дмитро Разумков заявив, що це неможливо, адже закон не передбачає такої процедури.

Перед голосуванням виступили представники різних фракцій, які критикували зменшення районів та наголошували, що нинішня влада позбавляє людей прав і з децентралізацією це не має нічого спільного.

Лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що якщо постанову ухвалять, вона піде у Конституційний суд, аби "закінчити цю вакханалію".

Представник комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначив, що комітет рекомендував Раді ухвалити постанову, проте зменшити кількість районів не до 129, як планувалось раніше, а до 138.

Зокрема, до списку районів, які запропонував уряд, комітет запропонував додатково утворити:

 • У Вінницькій області - Жмеринський район;
 • У Дніпропетровській області - Синельниківський район;
 • У Закарпатській області - Рахівський район;
 • В Івано-Франківській області - Верховинський район;
 • У Київській області - Вишгородський район;
 • В Одеській області - Березівський район;
 • У Херсонській області - Бориславський і Скадовський райони;
 • У Чернігівській області - Корюківський район. 

Згідно з пояснювальною запискою, в АР Крим та областях планувалося утворити 129 районів (з них 17 на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей) та ліквідувати 490 районів, які існують нині.

Зазначається, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району, а вибори депутатів райрад, ліквідованих районів не проводяться.

Також постанова передбачає, що ліквідація та утворення районів на окупованих територіях АР Крим, Донецької та Луганської областей проводиться після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.

Раніше Верховна рада призначила на 25 жовтня чергові місцеві вибори депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та мера Києва. Вони відбудуться у новоутворених районах.

Що відомо

 • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.
 • Зокрема, уряд ухвалив проєкт оптимізації районів, за яким планується 490 районів створити майже вчетверо — 129.
 • 6 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Він дозволить завершити формування територіальних громад.
 • Міністерство громад і територій оприлюднило проєкти майбутніх районів України усіх областей, крім тимчасово окупованої АР Крим.
На початок