Як змінювався склад міськради Тернополя за останньої каденції

Як змінювався склад міськради Тернополя за останньої каденції

Як змінювався склад міськради Тернополя за останньої каденції Суспільне Тернопіль

У Тернопільській міськраді залишилося 5 депутатських фракцій із семи. Депутатів виключали з партій, деякі з них пропустили від 25 до 50% засідань сесій. Останню каденцію міськради вивчали громадська мережа "ОПОРА" та рух "ЧЕСНО".

За результатами місцевих виборів 2015 року міським головою Тернополя у першому ж турі на другий термін переобрали Сергія Надала, кандидата від ВО “Свобода”. Крім цього, до ради потрапили 13 депутатів від цієї ж політичної партії, що становило майже 31% від загальної чисельності складу муніципалітету. Таким чином, ця політична сила сформувала найбільш численну депутатську фракцію в Тернопільській міськраді.

Наступними за кількістю мандатів стали фракції політичних партій “Об’єднання “Самопоміч” та БПП “Солідарність” (“Європейська Солідарність”) – по 7 та 6 місцевих обранців.

По 4 депутати увійшли у фракції політичних партій ВО ”Батьківщина”, Громадянська позиція та “Громадський рух “Народний Контроль”.

Троє депутатів сформували фракцію Радикальної партії Олега Ляшка

Протягом перших місяців своєї каденції депутати стабільно працювали у складі 7 фракцій. Але на сьомій сесії Тернопільської міської ради 21 квітня 2016 року голова фракції політичної партії “Громадський рух “Народний контроль” Володимир Бліхар проінформував про виключення з фракції депутата Романа Ляховича, додавши, що є відповідна заява від цього обранця.

Нагадаємо, що 21 квітня 2016 року на сесії ради його виключили зі складу фракції “Народний контроль” та партії, адже Ляховича 1 лютого затримали на хабарі. За останнім рейтингом громадського руху "ЧЕСНО" вищезгаданий депутат у 2016 році визнаний найбільшим прогульником. Він пропустив майже всі сесійні засідання.

Сам Ляхович прокоментував цю ситуацію так:

“Основною причиною моєї відсутності в сесійній залі був стан мого здоров'я. Від лютого місяця до початку вересня майже весь час пробув на лікарняному ліжку. Медична комісія змушена була мені присвоїти 3 категорію інвалідності. Це стало причиною того, що я не був в сесійній залі”, – повідомив Ляхович.

За останнім моніторингом прогулів від "Чесно", який провели у 2016 році в міській раді половина депутатів потрапили до лав прогульників. Це ті депутати, які пропустили від 25 до 50% засідань сесій.

Зміни у складі Тернопільської міськради – аналіз від “Чесно” і “ОПОРИ”Чесно

Пргульники Тернопільської міськради за результатами "Чесно"

Лідер фракції “Народний контроль” Володимир Бліхар пропустив 4 засідання сесій. “Свободівці” Галина Гевко, Роман Навроцький, Марія Баб’юк, депутати з БПП Юрій Смакоуз та Ліна Прокопів, члени фракції “Народний контроль” Петро Болєщук та Вікторія Шараськіна, а також Оксана Яциковська із “Радикальної партії” потрапили до лав прогульників. Вони пропустили 3 позачергових сесії, дві з яких не відбулися через відсутність кворуму.

Зміни у складі Тернопільської міськради – аналіз від “Чесно” і “ОПОРИ”Чесно

За аналізом 2016 року "ЧЕСНО" у “Народного контролю” був найвищий рівень партійної безвідповідальності

Варто зауважити, що за аналізом 2016 року "ЧЕСНО" у “Народного контролю” був найвищий рівень партійної безвідповідальності в міській раді.

Також від початку роботи Тернопільської міської ради сьомого скликання 3 депутатів від ВО “Свобода” відкликали за народною ініціативою.

На сайті громадської мережі “ОПОРА” повідомляють, що 7 квітня 2017 року на пресконференції у місті Тернополі Руслан Кошулинський (на той час заступник голови політичної партії ВО “Свобода”) повідомив, що Ігор Турський, Іван Сороколіт та Роман Навроцький виключені із фракції у міській раді та партії ВО “Свобода”. Офіційно повідомили, що причиною такого рішення стало те, що у своїх публічних виступах та голосуваннях вони відійшли від програмних засад, з якими партія йшла на місцеві вибори.

"Рішеннями ІІІ етапу ХХХІХ з’їзду політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода” від 27 січня 2018 року відкликали депутатів Ігоря Турського, Івана Сороколіта, Романа Навроцького за народною ініціативою", – розповіла обласна координаторка спостереження за виборами ГМ "ОПОРА" Ольга Галушка.

Зміни у складі Тернопільської міськради – аналіз від “Чесно” і “ОПОРИ”Суспільне Тернопіль

Координаторка спостереження за виборами ГМ "ОПОРА" Ольга Галушка

За її словами, 13 лютого 2018 року Тернопільська міська виборча комісія постановила зареєструвати депутатами Тернопільської міської ради Ігоря Костюка та Андрія Стукало, а 4 квітня - Мар’яна Кобзура, які були включені до виборчого списку ВО “Свобода”. Усі троє депутатів увійшли до фракції ВО “Свобода” в Тернопільській міськраді.

Депутати, які втратили мандат, звернулись до суду. Розгляди позовних заяв Ігоря Турського, Романа Навроцького та Івана Сороколіта щодо скасування постанов Тернопільської міської виборчої комісії від 25 січня 2018 р. тривали близько року. Було декілька апеляцій, але в результаті постанови ТВК залишились в силі.

Також відбулись зміни у структурі діяльності депутатів Тернопільської міської ради після ухвалення рішення міської ради №7/25/16 , прийнятого на пленарному засіданні 25 сесії міськради 15 червня 2018 року.

Відповідно до цього рішення, депутатські фракції у Тернопільській міській раді мали складатися не менше, як з 4 депутатів. Таким чином, у раді припинили діяльність фракції Радикальної партії Олега Ляшка та “Громадський рух “Народний контроль”.

У результаті – 6 депутатів стали позафракційними: Святослав Півторак, Тарас Серетний, Оксана Яциковська, Володимир Бліхар, Петро Болєщук та Вікторія Шараськіна.

На засіданні 35 сесії Тернопільської міської ради 6 червня 2019 року міський голова Сергій Надал повідомив про припинення членства депутатів міської ради Павла Бича, Михайла Ібрагімова, Володимира Міська, Юрія Смакоуза, Ліни Прокопів у фракції Тернопільської організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Вони увійшли до новоствореної фракції “Європейська Солідарність”. Депутат Тарас Білан, який до цього часу був членом фракції “Блок Петра Порошенка “Солідарність“, не увійшов до складу оновленого об’єднання та став позафракційним.

Тарас Білан це рішення журналістам прокоментував так:

“Я ніколи не був і не є членом партії "Блок Петра Порошенка" і мені дивно, що партійна організація може вирішувати долю людини-мажоритарника, якого вибрали люди на окрузі і приймати таке рішення, якщо взагалі таке рішення було”.

Зміни у складі Тернопільської міськради – аналіз від “Чесно” і “ОПОРИ”ОПОРА

Склад депутатських фракцій Тернопільської міської ради сьомого скликання

Станом на 1 квітня 2020 року у складі Тернопільської міської ради було 5 депутатських фракцій із семи та 9 позафракційних депутатів. Секретар ради не змінювався.

За період сьомого скликання на пленарних засіданнях сесій голосувань щодо висловлення недовіри міському голові не було.

Зміни у складі Тернопільської міськради – аналіз від “Чесно” і “ОПОРИ”ЧЕСНО

Рейтинг діяльності місцевої влади від Міжнародного республіканського інституту

Соціологічна група “Рейтинг” від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту в квітні 2020 року провела шосте муніципальне опитування рейтингів міст України.

За рівнем задоволення тернополян діяльністю міського голови очільник Тернополя Сергій Надал отримав в Україні 7 місце із результатом 60%. Щодо роботи міської ради, то її оцінили на 54%. У неї 7 місце в рейтингу.

Нагадаємо, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть кандидатів в обласні, районні, міські ради та в ОТГ. 16 липня Верховна рада підтримала зміни до Виборчого кодексу. У Виборчому кодексі передбачена можливість змінити місце голосування онлайн.

Що відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди