На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборів

На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборів

На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборів ОПОРА

25 виборчих дільниць на Тернопільщині перевірила виборча омбудсменка громадянської мережі ОПОРА Ольга Мазаєва. Вона інспектувала дільниці на доступність для маломобільних осіб.

За її словами, перевірили 25 дільниць: 23 загальні та 2 спеціальні. Жодна з них не відповідала критерію “доступна”.

Перевіряли приміщення для роботи виборчої комісії та для голосування, а також прилеглу до них територію. Оцінка їх доступності для маломобільних груп населення визначалася за 15 індикаторами.

Враховувалося, на якому поверсі знаходяться приміщення, яка ширина дверей та пішохідних доріжок, чи наявні поручні та маркування світловідбивними елементами на сходах, чи облаштовані пандуси, а також чи забезпечені приміщення вбиральнями. Таким чином за результатами оцінювання виборчі дільниці були поділені на три групи: доступна, малодоступна і недоступна.

На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборівОПОРА

Будинок культури “Залізничник”

У Тернопільській області із 25 досліджених дільниць 21 є малодоступною та 4 є недоступними. З чотирьох недоступних дільниць дві знаходяться в обласному центрі. Це будинок культури “Залізничник” та Тернопільська обласна бібліотека для молоді. Ще одна дільниця розміщена в Будинку культури села Велика Березовиця Тернопільського району та одна спеціальна дільниця – в Почаївській районній комунальній лікарні Кременецького району.

На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборівОПОРА

Дільниця в Почаївській районній комунальній лікарні Кременецького району

“Доступність виборчих дільниць та приміщень для голосування у Тернопільській області не можна назвати задовільною. На більшості з них відсутні пандуси та маркування на сходах світловідбивними елементами. На об’єктах, де є в наявності пандус, він є ненормативним, тобто кут нахилу більше 8 градусів та відсутні дворівневі поручні висотою 70 і 90 сантиметрів. Абсолютно відсутні вбиральні, які пристосовані для осіб з інвалідністю. В частині населених пунктів вбиральні розташовані на подвір’ї і в переважній більшості мають аварійний стан”, – каже Мазаєва.

На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборівОПОРА

На Тернопільщині перевірили готовність виборчих дільниць до місцевих виборів

За результатами моніторингу найвищу оцінку отримала виборча дільниця в селі Біла Тернопільського району. Вона розташована в будівлі колишньої сільської ради. У ній при вході відсутні сходи і немає перешкод для маломобільних груп населення дістатися до приміщення для голосування. Поза тим ця дільниця має ряд недоліків: вузькі двері, вбиральня на вулиці, на під’їзній доріжці лише в одному місці можуть розминутися візки.

“Опитування посадових осіб органів місцевого самоврядування засвідчує їх обізнаність з нормами Виборчого кодексу щодо облаштування дільниць відповідно до вимог доступності. А основною причиною недотримання цих норм чиновники зазначають недостатнє фінансування. Тим не менше у прикінцевих положеннях нового Виборчого кодексу України визначено, що виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад повинні до 1 січня 2025 року забезпечити доступність усіх приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – у межах коштів державного та відповідних місцевих бюджетів, власних доходів та за рахунок коштів з інших джерел, які не заборонені законодавством”, – додає Ольга Мазаєва.

На Тернопільщині є 67 тисяч виборців з інвалідністю, дільниць – 1182.

Що відомо:

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди