Після відеозвернення вивезеного до РФ підлітка Богдана з адвокаткою зв'язався Червоний Хрест і російська сторона: деталі

Після відеозвернення вивезеного до РФ підлітка Богдана з адвокаткою зв'язався Червоний Хрест і російська сторона: деталі

Доповнено

Після відеозвернення до президента України Богдана Єрмохіна — підлітка з Маріуполя, якого незаконно вивезли до Росії, представник Комітету Червоного Хреста вийшов на зв'язок з адвокаткою юнака Катериною Бобровською. Також, каже вона, зв'язалися представники російської сторони.

Про це адвокатка Катерина Бобровська повідомила в ефірі "Суспільне. Спротив".

"Вчора вийшов на контакт Комітет Червоного Хреста. Вони сказали, що взяли це питання під особистий надзор, як вони сказали. І вчора зателефонували з апарата РФ і сказали, що вони вирішують питання щодо дати та місця, де дитина буде передана. Тобто вони про це говорять, але офіційних заяв, я поки що не бачила", — сказала Боровська.

Адвокатка нагадала, що після зустрічі з уповноваженою з прав людини РФ Татьяною Москальковою, де Богдан сказав, що хоче повернутися до України, на словах хлопцю пообіцяли допомогти, але одразу після цього йому прийшла повістка.

"Ми повинні чекати, що в 18 років він дійсно поїде до України? Ми в це не віримо, саме тому і було прийняте рішення записати це дуже тяжке повідомлення. Я розумію, що йому там може загрожувати небезпека, і тиск вчиняється", — заявила Катерина Бобровська.

"Богдану дуже важко весь цей час, який він перебуває по суті у полоні. Йому дуже непросто психологічно. Одна річ, коли це дорослий, інша — дитина. Коли ця дитина не може розмовляти тією мовою, якою вона звикла, так, в звичайний час розмовляти. Коли вона обмежується. Ну, вийти на вулицю вона ж не може, розумієте. Тобто він постійно знаходиться у замкнутому просторі".

Крім того, за словами Бобровської, російська сторона пообіцяла, що офіційно звернеться до українського омбудсмана Дмитра Лубінця.

Адвоката підтвердила інформацію, що у Богдана Єрмохіна є російський паспорт, який йому видали примусово.

"Так, всі діти, які перебувають на території РФ отримують російський документ. Так і Богдан у 2022 році отримав російський паспорт", — заявила Катерина Бобровська.

В пресслужбі омбудсмана Дмитра Лубінця Суспільному Донбас повідомили, що наразі не коментують справу Богдана.

Богдан Єрмохін з Маріуполя: що відомо про викрадення підлітка та депортацію до Росії

На початку повномасштабного вторгнення, за даними Міністерства реінтеграції, Богдан Єрмохін навчався у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі та проживав у гуртожитку училища в Маріуполі. Під час окупації міста російські військові вивезли його разом з іншими дітьми до Москви, а потім перевезли до дитячого санаторію "Поляна" у Московській області, розповідали в міністерстві. В липні 2022 року, попри наявність законного опікуна, юнака передали під опіку в російську сім’ю, додали у відомстві.

За словами Богдана, йому видали російський паспорт і влаштували на навчання, а у квітні хлопець намагався повернутися в Україну, однак його затримали на кордоні з Білоруссю й повернули назад до прийомної сім’ї.

В Україні у Богдана, за словами адвокатки Бобровської, є офіційний опікун — це його сестра. Також адвокатка зазначає, що документи для повернення Богдана були подані до відповідних установ РФ, а юнак сам неодноразово виказував бажання повернутись в Україну.

У серпні 2022 року Богдан Єрмохін був внесений до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України, зауважили в Міністерстві.

19 листопада Богдану виповниться 18 років, після вручення підлітку повістки з російського військкомату і міністерство, й адвокатка вбачають в цьому ризик, що українського юнака відправлять до російської армії.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Наприкінці липня уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що кількість дітей, незаконно вивезених Росією з України, за підрахунками уповноважених органів може складати від 200 до 300 тисяч, проте за офіційними даними РФ вивезла з України 19 564 дитини.

5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомляли, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок