Підліток з Маріуполя, якому видали повістку у РФ, звернувся до президента України: адвокатка опублікувала відео

Підліток з Маріуполя, якому видали повістку у РФ, звернувся до президента України: адвокатка опублікувала відео

17-річний сирота Богдан Єрмохін з Маріуполя, якого під час окупації міста вивезли російські військові у Москву, записав звернення до президента України Володимира Зеленського. Неповнолітньому хлопцю днями в РФ вручили повістку.

Звернення не повнолітнього Богдана Єрмохіна виклала на своїй сторінці у Facebook адвокатка Катерина Бобровська.

" Я, Катерина Бобровська. Я адвокат Богдана Єрмохіна, який станом на сьогодні незаконно депортований до РФ. Я прошу вашого особистого контролю стосовно повернення дитини до України", — каже у зверненні адвокатка.

Богдан Єрмохін наприкінці листопада стане повнолітнім.

"Я, Єрмохін Богдан, знаходжусь на території Росії та прошу вас, Володимир Олександрович допомогти мені повернутись додому", — розказує у зверненні депортований Богдан Єрмохін.

За даними Мінреінтеграції, Богдану видали російський паспорт і влаштували на навчання, а у квітні хлопець намагався повернутися в Україну, однак його затримали на кордоні з Білоруссю й повернули назад до прийомної сім’ї.

У серпні 2022 року він був внесений до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України, зауважили в Міністерстві. "19 листопада Богдану виповниться 18 років і після цього, ймовірно, його відправлять до російської армії, — йдеться у повідомленні".

З вимогою повернути Богдана в Україну направлені 4 офіційні листи:

  • двічі від Віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук до Уповноваженого з прав людини в РФ;
  • від Національного інформаційного бюро до Голови Бюро Центрального агентства з розшуку МКЧХ і в копії до Голови Центрального агентства з розшуку МКЧХ та Голови делегації МКЧХ в Україні;
  • від Мінреінтеграції до Голови делегації МКЧХ в Україні.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук звернулася до світової спільноти, до Міжнародного кримінального суду з проханням дати правову оцінку діям російської влади, а також просить міжнародних лідерів допомогти у поверненні хлопця, якого незабаром змусять воювати проти своєї ж країни.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок