17-річному підлітку з Маріуполя Богдану Єрмохіну видали повістку у Росії

17-річному підлітку з Маріуполя Богдану Єрмохіну видали повістку у Росії

17-річному сироті Богдану Єрмохіну з Маріуполя, якого під час окупації міста вивезли російські військові у Москву, вручили повістку.

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

На початку повномасштабного вторгнення, як зазначили у міністерстві, хлопець навчався у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі та проживав у гуртожитку училища в Маріуполі. Під час окупації міста російські військові вивезли його разом з іншими дітьми до Москви, а потім перевезли до дитячого санаторію "Поляна" у Московській області. А в липні 2022 року, попри наявність законного опікуна, його передали під опіку в російську сім’ю, додали у відомстві.

За словами Богдана, йому видали російський паспорт і влаштували на навчання, а у квітні хлопець намагався повернутися в Україну, однак його затримали на кордоні з Білоруссю й повернули назад до прийомної сім’ї.

У серпні 2022 року він був внесений до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України, зауважили в Міністерстві. "19 листопада Богдану виповниться 18 років і після цього, ймовірно, його відправлять до російської армії, — йдеться у повідомленні".

З вимогою повернути Богдана в Україну направлені 4 офіційні листи:

  • двічі від Віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук до Уповноваженого з прав людини в РФ;
  • від Національного інформаційного бюро до Голови Бюро Центрального агентства з розшуку МКЧХ і в копії до Голови Центрального агентства з розшуку МКЧХ та Голови делегації МКЧХ в Україні;
  • від Мінреінтеграції до Голови делегації МКЧХ в Україні.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук звернулася до світової спільноти, до Міжнародного кримінального суду з проханням дати правову оцінку діям російської влади, а також просить міжнародних лідерів допомогти у поверненні хлопця, якого незабаром змусять воювати проти своєї ж країни.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок