Україна зможе здійснювати більше дронових атак на російські кораблі — Федоров

Україна зможе здійснювати більше дронових атак на російські кораблі — Федоров

Федоров
. Фото: Михайло Федоров/Telegram

В Україні збільшиться кількість дронів, у військові зможуть частіше атакувати російські військові кораблі.

Про це в інтерв’ю Reuters сказав віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Безпілотників буде більше, атак буде більше, російських кораблів буде менше. Це точно", — сказав він, відповідаючи на запитання про нещодавні вибухи поблизу Криму.

Федоров також зазначив, що у 2023 році виробництво безпілотників в Україні зросло більш ніж у 100 разів порівняно з минулим роком.

"Я думаю, що до кінця цього року, якщо порівнювати з попереднім, це збільшення буде приблизно в 120-140 разів", — сказав міністр.

За його словами, Україна випробовує системи штучного інтелекту (ШІ), які можуть локалізувати цілі за кілька кілометрів і направляти на них безпілотники, навіть якщо зовнішній зв’язок порушений засобами радіоелектронної боротьби.

"Нам потрібен ШІ, наприклад, технологія пошуку цілей, подібна до того, як працює "Ланцет" (російський безпілотник, — ред.), щоб ціль можна було знайти в умовах РЕБ та знищити. Наразі це все на стадії тестування, але деякі дрони, які ми купуємо, використовують ШІ для розпізнавання цілей. У лісі він може виявити ціль і розпізнати, чи це людина, танк чи певна машина. Ці технології активно використовуються", — зазначив Федоров.

Що відомо про дронову атаку на кораблі РФ

13 вересня у Севастополі внаслідок атаки пошкоджено корабель та підводний човен. За словами речника ГУР Юсова, внаслідок удару також пошкоджено обладнання та потужності Севастопольського морського заводу.

Що відомо про "Армію дронів"

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.

У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривеньна безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".

Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.

15 червня Міністерство цифрової трансформації запустило черговий етап навчання ще 10 тисяч операторів безпілотників.

20 червня, президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які стимулюють виробників безпілотних літальних апаратів під час воєнного стану в Україні.

За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, порівняно з минулим роком станом на червень 2023 року виробництво безпілотників в Україні по деяких категоріях зросло в десятки, а інколи і в сотні разів. Загалом на ринку працюють понад 100 компаній, які виготовляють дрони.

16 серпня Служба безпеки України показала, який вигляд має надводний дрон "Морський малюк", яким атакували Керченський міст та кораблі Чорноморського флоту.

На початок