Верховна Рада відправила у відставку міністра Ткаченка

Верховна Рада відправила у відставку міністра Ткаченка

Важливо
Верховна Рада відправила у відставку міністра Ткаченка
. Олександр Ткаченко. Фото: УНІАН

Народні депутати Верховної Ради підтримали відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики. Ткаченко сам написав заяву на звільнення.

За проголосував 321 депутат, двоє були проти та ще шість утрималися, як повідомив депутат Ярослав Железняк. Питання призначення нового міністра не стоїть у порядку денному. Виконувачем обов'язків міністра має стати один із заступників Ткаченка.

Олександр Ткаченко особисто прийшов у парламент і виступив перед депутатами.

Відставка Ткаченка, Ткаченко у Верховній Раді
Олександр Ткаченко виступив у Верховній Раді, 27 липня 2023 року. Telegram/Залізний нардеп

Перед цим Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримав відставку Ткаченка і передав це питання на розгляд у сесійній залі Ради. Сам міністр взяв участь у засіданні комітету та представив звіт за три роботи Мінкульту.

Заява про відставку Ткаченка

Ткаченко увечері 20 липня повідомив, що подав заяву про відставку через "хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни". До того стало відомо, що "Мультимедійна платформа іномовлення України", якій належить телеканал "Дім" та UATV, вирішила профінансувати виробництво 53 українських фільмів та серіалів, які перемогли в конкурсі.

Серед проєктів, які мали отримати державне фінансування, — серіал "СМТ Інгулець" від компанії "Прототип Продакшин", якою володіє телеведучий Юрій Горбунов. Він уже заявив, що відмовився від державних 33 мільйонів гривень.

Олександр Ткаченко на посаді міністра культури

Олександра Ткаченка призначили міністром культури 4 червня 2020 року. До того — з 29 серпня 2019-го — він був народним депутатом від партії "Слуга Народу" та головою Комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики. А перед тим Ткаченко одинадцять років очолював групу каналів "1+1 Media" як гендиректор.

Також був радником на громадських засадах тодішнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка (2000–2001) та гендиректором "Нового каналу" (1999–2005).

Скандали міністра Ткаченка:

На посаді міністра Ткаченко запам'ятався низкою резонансних подій, зокрема йому закидали несвоєчасну евакуацію музеїв на початку повномасштабної війни; він підтримував співпрацю з "хорошими" росіянами, а також не був проти того, що на національному телемарафоні працюють ведучі з колишніх каналів Віктора Медведчука. Найгучніші справи, пов'язані з Ткаченком, — у матеріалі Суспільне Культура.

Також звільнення Ткаченка вимагали через петиції. Одна з них набрала потрібні 25 тисяч голосів, попри проблеми з роботою сайту. Тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль підстав для звільнення Ткаченка не побачив. Після цього на сайті Кабміну створили нову петицію. А на "Книжковому Арсеналі" на заході за участі Ткаченка влаштували акцію протесту. Після цього Ткаченко влаштував зустріч, але частина активістів відмовилася приходити.

Ткаченко вже писав заяву про відставку у 2021 році, але тоді після переговорів із прем'єр-міністром Денисом Шмигалем залишився на посаді. Однак цього разу президент Володимир Зеленський після скандалу із серіалами закликав Шмигаля знайти заміну міністру.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок