"Євробачення-2024": чи був штраф за футболки Free Azovstal Defenders — коментар Суспільного Мовлення

"Євробачення-2024": чи був штраф за футболки Free Azovstal Defenders — коментар Суспільного Мовлення

Важливо
штраф євробачення
alyona alyona, Jerry Heil та члени їхніх команд на "Євробаченні-2024" у футболках із закликом звільнити полонених з "Азовсталі". Instagram/alyona alyona, jerry heil

Суспільне Мовлення повідомило, що не отримувало жодних повідомлень про скарги чи штрафи за порушення правил пісенного конкурсу "Євробачення-2024".

Про це йдеться в офіційній заяві.

Реперка alyona alyona написала у соцмережах про те, що українську делегацію оштрафували за перебування в гринрумі у футболках із написом Free Azovstal Defenders ("Звільніть захисників Азовсталі"). У медіа поширили нібито цитату виконавиці: "Ми дуже ризикували, проте все вийшло. Відбилися просто фінансовим штрафом". Наразі в дописі alyona alyona немає згадки про штраф.

Суспільне Культура звернулося по коментар до представниці артистки, але на момент публікації відповіді не отримало.

"Євробачення-2024": чи був штраф за футболки Free Azovstal Defenders — коментар Суспільного Мовлення
alyona alyona та Jerry Heil на "Євробаченні-2024". Скриншот з Instagram
"Наразі Суспільне Мовлення як член ЄМСЄвропейська мовна спілка, який забезпечує участь представників України на Пісенному конкурсі «Євробачення», не отримало жодних скарг та штрафів за нібито порушення правил", — йдеться в офіційній заяві.

Водночас додають, що Європейська мовна спілка справді має право застосовувати санкції у разі порушення правил конкурсу: "Про це артистів попередили ще на етапі підписання контракту. Пісенний конкурс «Євробачення» відкрито позиціює себе як аполітичний і просить усіх учасників дотримуватись цього правила".

У заяві нагадали, що цьогоріч із фіналу "Євробачення" дискваліфікували представника Нідерландів Йоста Кляйна через погрозливу поведінку на адресу членкині знімальної групи.

Крім того, ідеться, що представникам Ірландії Bambie Thug наказали прибрати з гриму зашифрований огамським скриптом символ на підтримку Палестини, який означав "припинення вогню".

"А за заявою португальського мовника RTP замість виступу їхньої представниці iolanda у фіналі пісенного конкурсу на офіційному ютуб-каналі та в соціальних мережах «Євробачення» спершу опублікували виступ співачки у півфіналі через наявність «пропалестинських елементів» у фінальному португальському виступі", — йдеться у заяві Суспільного Мовлення.

Згодом alyona alyona опублікувала пояснення своїх слів в Instagram.

"У команді менеджменту артиста працює більше 20 людей і інколи при донесенні інформації від одного з членів команди іншому — інформація викривлюється. Що далі за собою несе публічну відповідальність. Така помилка трапилась сьогодні", — зазначила реперка.

"Євробачення-2024": чи був штраф за футболки Free Azovstal Defenders — коментар Суспільного Мовлення
alyona alyona пояснює про футболки на "Євробаченні". Скриншот з Instagram

Україна у фіналі "Євробачення-2024"

Представниці України alyona alyona та Jerry Heil під другим номером виступили у фіналі "Євробачення-2024" із піснею Teresa & Maria. Над постановою виступу працювала українська режисерка та номінантка на "Ґреммі" Таню Муіньо.

Після виступу співачки закликали до миру та свободи в Україні, сказавши: "Peace and freedom for Ukraine".

На конкурсі перемогли представники Швейцарії Nemo з піснею The Code. Це перша небінарна людина, яка перемогла на "Євробаченні". Друге місце посіла Хорватія, а третє — Україна.

Доповнено о 15:35 поясненням alyona alyona.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок