Бронювання працівників культури: Карандєєв пояснює, чому постанову про критично важливі підприємства оновлюють зараз

Бронювання працівників культури: Карандєєв пояснює, чому постанову про критично важливі підприємства оновлюють зараз

Ексклюзивно
Карандєєв про зміни у бронюванні працівників культури
Ростислав Карандєєв. Ростислав Карандєєв. Фото: УНІАН

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв розповів, чому саме зараз будуть вносити зміни до постанови про критично важливі підприємства, за якими бронюють військовозобов'язаних.

Про це Карандєєв розповів в етері програми "Культура на часі" на телеканалі Суспільне Культура.

Йдеться про наказ Міністерства культури та інформаційної політики від 8 квітня про те, що "Пересувний цирк України" отримав статус критично важливого підприємства для функціонування економіки в особливий період. Таке рішення відомства викликало негативну реакцію громадськості.

"Слово «цирк» у нас у суспільстві сприймається дещо збочено. Коли ми говоримо про щось незрозуміле, хаотичне і смішне, то кажемо «цирк». Скільки разів у нашій історії було, що Верховну Раду називали цирком", — зазначає Карандєєв.

У Мінкульті пояснювали, що подали на бронювання лише 14 людей з "Пересувного цирку України": 11 виконавців найскладніших циркових жанрів та три технічні працівники. А вісім працівників дирекції уже служать в ЗСУ. За словами Карандєєва, ці працівники були заброньовані рік тому, а після критики їх не перебронювали — Генеральний штаб повернув документи.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам оновити постанови про визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобов'язаних. Зокрема, і Мінкульт має оновити критерії.

"Важливо виокремити справді тих працівників, які справедливо будуть сприйняті суспільством як необхідні для забезпечення життєдіяльності країни і відповідно функціонування цього підприємства", — зазначив в. о. міністра. Додавши, що про зміни щодо бронювання треба комунікувати з тими, хто критично ставлиться до цієї теми.

"Якщо суспільство ставить запит перед владою бути більш критичними до підприємств і організацій, які претендують на бронювання своїх працівників, то влада має відчути цей запит і відреагувати на нього", — зазначив Карандєєв про доручення.

В. о. міністра також прокоментував, що раніше у критеріях про визначення критично важливих підприємств не бачили недоліків. За його словами, нинішні критерії "забезпечували певну стійкість і сталість роботи підприємств", а також "не зменшували кількості громадян, які потенційно могли бути мобілізовані".

"Ми бронюємо лише невеличку частину людей, які потенційно можуть стати військовослужбовцями і бути мобілізованими. На сьогодні в середньому в галузі культури і медіа мобілізовано лише 5 % військовозобов'язаних. А ми бронюємо до 50 % (військовозобов'язаних працівників критично важливого підприємства — ред.) Тих, які залишаються незаброньованими, можна мобілізувати, але цього немає. Ми не утримуємо засобами бронювання працівників у сфері від мобілізації. Ми визначаємо лише вкрай критичних працівників, без яких це підприємство працювати не може", — зазначив Карандєєв.

Серед іншого в. о. міністра зазначив, що, можливо, потрібно зменшити відсоток людей, яких можна забронювати: наразі це 50 %.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок