Мінкульт вніс охорону гуцульського орнаменту до списку практик з охорони нематеріальної культурної спадщини

Мінкульт вніс охорону гуцульського орнаменту до списку практик з охорони нематеріальної культурної спадщини

Практику з охорони гуцульського орнаменту захищатиме Мінкульт
Охорону гуцульського орнаменту включили до списку практик від Мінкульту. МКІП

До Інвентарю належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини внесли практику з охорони гуцульського орнаменту.

Про це 1 травня повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Практика з охорони "Гуцульського орнаменту (узорів) та пов’язаного з ним культурного простору" — це програма, яку представляє Мала академія наук.

Вона розпочалася ще у 2000 році з ідеї створення підручника "Гуцульський орнамент" задля збереження та поширення знань про орнамент, його розмаїття, людей, які його створюють, а також про культурний та соціальний контекст побутування.

З 2018 року до практики залучено близько 5000 слухачів — це відвідувачі виставок, учні МАН та шкіл ЮНЕСКО, а також студенти й викладачі, які залучені до розробки програми з гуцульського орнаменту.

У межах програми досліджують культуру орнаменту, взаємозв'язок дереворізьблення та впливу на нього довкілля (зокрема, на нього впливають зміна клімату та вирубка лісів).

Популяризують гуцульський орнамент у межах програми за допомогою створення ігор, написання статей, створення фотовиставок, використання традиційних мотивів у дизайні.

Ця програма дає можливість вивчати й супутні напрями, як-от:

  • властивості деревини;
  • математичну складову в орнаментах;
  • хімічні властивості барвників;
  • поєднання народних традиційних мотивів у сучасному дизайні (одязі, інтер'єрі, в оздобленні публічних просторів, зокрема створенні муралів).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок