Мінкульт презентував систему обліку нерухомої культурної спадщини, до неї вже внесли понад 105 тисяч об'єктів

Мінкульт презентував систему обліку нерухомої культурної спадщини, до неї вже внесли понад 105 тисяч об'єктів

"Державний реєстр нерухомих пам’яток України" почав працювати у тестовому режимі 10 квітня
Презентація Державного реєстру нерухомих пам’яток, 16.04.2024. МКІП

У Києві презентували систему обліку нерухомих об'єктів культурної спадщини — Державний реєстр нерухомих пам’яток України. Вона почала працювати ще 10 квітня у режимі тестування, а тепер її нарешті оприлюднили.

Про це 16 квітня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП).

Система обліку містить перелік об'єктів культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону.

"За нашими даними станом на 31 грудня 2022 року, включно з пам'ятками на окупованих територіях, до реєстру необхідно внести 144 643 об'єкти", — розповів т. в. о. міністра Ростислав Карандєєв.

До реєстру вносять об'єкти архітектури, історії та археології. Для кожної з них створюють окремий кабінет, який доповнюватимуть як облдержадміністрації та органи охорони культурної спадщини, так і відповідний департамент міністерства. Окрім того, до реєстру додадуть і відомості про історичні ареали населених місць.

Карандєєв зазначив, що до реєстру вносять не лише назви, а й супровідну інформацію про кожен із цих об'єктів. І додав, що уже ввели дані щодо 105 532 об'єктів.

Директорка Департаменту пам'яткоохоронної діяльності Наталія Войцещук зауважила, що серед майже 145 тисяч пам'яток близько 32 тисяч є щойно виявленими.

Вона додала, що реєстр синхронізують з:

  • Адресним реєстром;
  • Реєстром будівель та споруд;
  • Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва;
  • Державним земельним кадастром;
  • системою Dream.

Раніше ГО "Вікімедіа Україна" розповідала, що за допомогою фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки" волонтери створили відкритий список об'єктів культурної спадщини України — зараз їх там 100 тисяч.

"Подібного єдиного відкритого українського списку для пам'яток усіх рівнів створено так і не було, а Державний реєстр нерухомих пам'яток є неповним, а щоб із ним ознайомитися потрібно завантажувати pdf-документи, тоді як система «єПам'ятка» ще не почала роботу повноцінно", — йшлося у повідомленні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок