Юсов: Україна готова розглянути запит про евакуацію цивільного населення з Бєлгородської області

Юсов: Україна готова розглянути запит про евакуацію цивільного населення з Бєлгородської області

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, фото: УНІАН

Бойові дії та масові заворушення у Бєлгородській області Росії продовжуються. Громадяни РФ з "Російського добровольчого корпусу" (РДК), легіону "Свобода Росії" та частина місцевих мешканців зі зброєю в руках повстала проти встановленого російської влади режиму внутрішньої окупації.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

"Бойові дії тривають. Декілька населених пунктів російська влада фактично залишила без контролю, намагаючись лише встановити вогневий контроль, а це означає завдання ударів з артилерії, реактивних систем залпового вогню по об’єктах власної цивільної інфраструктури та місцевих мешканцях", — заявив Андрій Юсов.

За словами представника ГУР МО України, бійці "РДК" та легіону "Свобода Росії" фактично виконують функцію озброєної самооборони на території Бєлгородської області, де вони захищають своїх співвітчизників від кремлівського режиму.

"Підтримка повстанців серед місцевого населення зростає. Це стосується як охочих пристати до боротьби проти Путіна, так і місцевих мешканців, які просять про захист", — зауважив Андрій Юсов і додав, що Україна в належному порядку розгляне звернення про евакуацію цивільних з Бєлгородської області, якщо такі надходитимуть.

5 червня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що масштаби та географія внутрішніх конфліктів у Росії будуть лише збільшуватися.

"Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Російські добровольці продовжують свою операцію на Бєлгородщині у Росії, яка розпочалась 1 червня. Про це легіон "Свобода Росії" повідомляє у соцмережах.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

На початок