РДК заявив, що контролює Нову Таволжанку і ліквідував старшого оперативного угруповання Бєлгород Стесєва

РДК заявив, що контролює Нову Таволжанку і ліквідував старшого оперативного угруповання Бєлгород Стесєва

РДК заявив, що контролює Нову Таволжанку і ліквідував старшого оперативного угруповання Бєлгород Стесєва
Село Нова Таволжанка на карті, Бєлгородська область Росії, фото: вікіпедія

Російський добровольчий корпус 5 червня заявив, що сили РДК повністю контролюють село Нова Таволжанка у Шебекинському районі Бєлгородської області Росії, що за 3 кілометри від українського кордону. Також добровольці повідомили, що ліквідували старшого оперативного угруповання Бєлгород Андрія Стесєва.

"Єдину владу у покинутому СМТ представляють сили РДК", — сказано у повідомленні.

Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков визнав, що російська армія наразі не контролює Нову Таволжанку.

"На сьогодні ми поки туди увійти не можемо. Знаю, що близько 100 осіб перебувало там, за доповіддю голови округу, але обстріли останніх двох днів нам не дозволяють уточнити інформацію. Сподіваюся, як тільки ситуація зміниться, ми зможемо повернутися до того, щоб переконати людей покинути населений пункт", — сказав Гладков під час прямого включення", передає російське РБК.

Що відомо про ліквідацію старшого оперативного угруповання Бєлгород Андрія Стесєва

Водночас у Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили про ліквідацію старшого оперативного угруповання Бєлгород Андрія Стесєва.

"Згідно з оперативною інформацією, в ніч з 04 на 05 червня в населеному пункті Нова Таволжанка вбито гвардії полковника Стесєва Андрія Васильовича — старшого оперативного угруповання Бєлгород", — повідомили у ГУР.

Вдень 6 червня Російський добровольчий корпус у своєму телеграм-каналі оприлюднив відео, яке, за словами представників РДК, підтверджує ліквідацію полковника ВДВ Андрія Стесєва.

“Таких злочинців, як він, які по лікоть забруднили руки в крові мирних жителів, завжди наздоганяє справедлива кара. Кожен воєнний злочинець понесе належне покарання перед судом. Якщо, звісно, вони доживуть до суду, в тій м'ясорубці війни, яку самі почали”, — зазначається у дописі під відео.

"Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

На початок